30 - 05 - 2019

Dzień bez papierosa dobrym powodem do rzucenia palenia


Palenie papierosów to idiotyczny nałóg. Wystarczy spojrzeć na stojących samotnie pod szkołami, miejscami pracy, na balkonach palaczy, którzy niezależnie od pogody, muszą wykopcić swojego smolucha, przy okazji zatruwając najbliższe otoczenie. Są przez to śmieszni, ale niestety też denerwujący.

Denerwujący jest fakt, że nie można swobodnie otworzyć okna czy wyjść na ulicę, żeby nie wpełzać w chmurę trucicielskiego dymu, rozprowadzaną przez palacza. Chmurę, której smród można byłoby jeszcze znieść, gdyby nie świadomość, że to trucicielskie opary. 

Wdychanie dymu tytoniowego, tzw. bierne palenie, musi być postrzegane jako atak na zdrowie i prywatność osoby niepalącej, dokonywany przez palaczy. Problem stanowi więc nie tylko ignorancja wobec innych ludzi, lecz działanie na szkodę niepalących, przymuszanych do palenia i narażonych przez to na utratę zdrowia. 

Jutro, decyzją Światowej Organizacji Zdrowia, obchodzony jest Światowy Dzień Bez Papierosa. Został on ustanowiony po to, aby uświadomić, jak niebezpieczny jest to nałóg i niestety, jak bardzo powszechny zarazem. Dzień ten ma być też dobrą okazją, aby zachować 24-godzinną abstynencję od tytoniu. Może na dobry początek, aby całkowicie porzucić ten idiotyczny nałóg?

Jako portal propagujący sportowy, a więc i zdrowy tryb życia, chcielibyśmy włączyć się na swój sposób w walkę z uzależnieniem od papierosów. Inicjujemy więc kampanię społeczną: Dziewczyno rzuć śmierdziela

Jeśli chcecie nam pomóc, piszcie na kontakt redakcyjny z prośbą o darmowe 15 sztuk samoprzylepnych miniplakatów ze wspomnianym hasłem (zdj. widoczne w pierwszym akapicie), które możemy wysłać Wam za darmo. Nie potrzebujemy żadnych danych osobowych, wystarczy adres. Przy okazji zaznaczamy, że nie zamierzamy gromadzić żadnych danych adresowych itp.


Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych