05 - 09 - 2018

Na wzmocnienie i zdrowy tryb życia – miód


Zdrowy tryb życia wyznacza nie tylko sport, o którym często wspominamy, ale także odżywanie oparte na wartościowych produktach. Dlatego każdemu dbającemu o zdrowie warto polecić miód, szczególnie że w obliczu najnowszych badań wiemy już, że jest on znakomitym lekarstwem na infekcje, które mogą prowadzić do przeziębienia czy kaszlu.

Często w okresie przeziębienia sięgamy po lekarstwa, a nawet antybiotyki. Tymczasem eksperci z National Institute for Health and Care Excellence (NICE) i Public Health England (PHE) zauważają, że wszelkie pochodne przeziębienia, w tym kaszel oraz katar można leczyć stosując miód, który zawiera m.in. pelargonium czy dekstrometorfan.  

Po co więc niszczyć swój organizm lekami, kiedy do dyspozycji mamy środek naturalny, a przy okazji smaczny. Prawdą jest, że jeśli objawy przeziębienia nie ustępują przez dłuższy czas, wtedy wizyta u lekarza jest wskazana. Zauważono jednak, że rutynowe przyjmowanie antybiotyków przy każdej chorobie, szczególnie tej lekkiej, w konsekwencji osłabia odporność organizmu na infekcje, które są poważniejsze. Bakterie po prostu stają się odporne na leki.

Miód warto popijać nie tylko przy chorobie. Rano radzimy odłożyć przereklamowaną i nie do końca zdrową kawę. Zamiast tego polecamy na zdrowie i rozbudzenie dobrze zacząć dzień od miodu rozpuszczonego w zimnej wodzie z dodatkiem cytryny. Szukajcie dobrych miodów, regionalnych.

TeOkategorie: Komentarze, Nauka, Zdrowie,
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych