13 - 08 - 2018

Mielec: „W tych dniach sprzątamy nasz świat” nr X


Jak co roku w okresie wakacyjnym wyruszamy na miejski szlak zieleni, żeby choć na niewielkim jej odcinku przywrócić ogólną estetykę i porządek. Mówiąc wprost, sprzątamy nasze środowisko ze śmieci w ramach kolejnej edycji akcji „W tych dniach sprzątamy nasz świat”.

W tym roku była to już jubileuszowa X odsłona tej cyklicznej inicjatywy, która ostatnimi czasy jest regularnie przeprowadzana w Mielcu. Ciągłość miejsca pozwala nam przy tej okazji ocenić, czy coś pozytywnego zmieniło się na polu (w przenośni i dosłownie – po małopolsku) czystości środowiska i ogólnej kultury, która nakazuje wyrzucać śmieci do kosza, a nie pod nogi.

Może zmienia się coś na lepsze? Śmieci za garażami przy torach wzdłuż ulicy Jagiellończyka może jakby mniej (jednak dość regularnie pojawiają się przy przejściach kolejowych). Nie zmienia to faktu, że nadal występują, rzucane nawet w bliskich odległościach od kosza. Tylko dzieciarnia albo pijane frajerstwo (częsty widok butelek po alkoholu) jest zdolne do traktowania swojego otoczenia jak własnej domowej wylęgarni brudu.           

Jak już była o tym mowa na wstępie, tegoroczne sprzątanie miało charakter jubileuszowy. Warto więc odnotować, że akcja jest przeprowadzana regularnie i nieprzerwanie od 2009 roku. Inicjatywa Społecznych.Net odbywa się głównie w Mielcu, od czasu do czasu w Warszawie, a w przeszłości na jej drodze był także Lublin.    

Pamiętajcie, że jako portal informujący o inicjatywach oddolnych, chętnie zamieścimy na naszych łamach relacje z Waszych akcji utrzymanych w duchu ekologii. Przy tej okazji, zachęcamy do zielonego aktywizmu.



Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych