30 - 05 - 2018

Światowy Dzień bez Papierosa zwraca uwagę na serce


Warto przypomnieć swoim palącym krewnym bądź znajomym o skutkach palenia, czego dobrym pretekstem będzie obchodzony 31 maja Światowy Dzień bez Papierosa.

Wiele osób oburza się dzisiaj na jakość naszego powietrza, obwiniając przemysł lub sąsiadów, którzy palą w swoich piecach toksyczne śmieci. Te same osoby, tak zatroskane o zanieczyszczone powietrze, jednocześnie palą papierosy, a więc wdychają trucicielskie opary i skazują na ich wdychanie osoby postronne. Trąci to hipokryzją pod czystą postacią.  

Z palaczami problem polega głównie na tym, że trują innych, nawet tych, którzy nienawidzą papierosów. Jeśli sami chcą przedwcześnie umierać – ich sprawa, jeśli zabijają innych, staje się to problemem społecznym, czego wszyscy powinni mieć świadomość.

Dane zebrane na ten temat mówią jasno – wdychanie zanieczyszczonego dymem tytoniowym powietrza zabija jedną na siedem osób zmuszonych do biernego palenia. Co roku z powodu palenia umiera siedem milionów ludzi, którzy powinni wiedzieć, że to trucicielski nawyk. To przerażająca statystyka, owszem, ale jednak dotyka ludzi, którzy sami wybrali niezdrowy tryb życia, nie robiąc nic, żeby rzucić palenie. Dlatego jeszcze raz w tym miejscu należy pochylić się nad tymi ofiarami palenia, które umierają z winy papierosów, choć nigdy nie wzięły ich do ust.

Jutrzejszy Dzień bez Papierosa powinien w zamyśle Światowej Organizacji Zdrowia uświadomić ludziom zły wpływ palenia na serce. Według ekspertów, śmierć co piątej osoby zmagającej się z chorobami serca jest spowodowana paleniem tytoniu.  

TeOkategorie: Opinie, Zdrowie,
Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych