28 - 01 - 2018

Czy Mielec zyska czyste powietrze?


Wielu mieszkańców Mielca już od dłuższego czasu zwraca uwagę na niekorzystne powietrze nad miastem, swoje oskarżenia związane z tym tematem kierując w stronę instalacji Kronospanu. Presja społeczna wymusza na instytucjach publicznych reagowanie na zaistniałą sytuację. Firma również stara się działać na tym polu i wysyła sygnały, że dąży do załagodzenia skutków swojej działalności w mieście.

Powietrze w Mielcu można monitorować na bieżąco za sprawą czujników. Może to zrobić każdy. W niedzielę, 28 stycznia o godzinie 12.47 można było zaobserwować, że przy porywach wiatru wynoszących około 50 km/h, czystość powierza w Mielcu i okolicach jest utrzymana w normach. Czy to przypadek, że wyjątkiem w tym względzie były tereny znajdujące się w najbliższej okolicy instalacji przemysłowych Kronospanu?  

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM

Nowe informacje o planach firmy przedstawił na sesji Rady Miejskiej w Mielcu Andrzej Kulig, dyrektor departamentu środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Poinformował on zebranych, że firma prowadzi modernizację techniczną, która powinna zakończyć się przed okresem wakacyjnym. W konsekwencji tych prac powinno dojść do zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń oraz likwidacji nieprzyjemnego zapachu, jaki mieszkańcy Mielca utożsamiają z jej działalnością.

Andrzej Kulig zaznaczył również, że nie złoży podpisu zezwalającego na działalność Kronospanu, jeśli firma nie spełni nowych zaleceń technicznych. Chodzi o spełnienie obowiązku ciągłego monitorowania.

Na spełnienie tych obowiązków, jak i na złapanie oddechu świeżego powietrza liczą mieszkańcy miasta, którzy z pewnością będą śledzić dalszy rozwój sytuacji związanej z poprawą jakości powietrza w Mielcu.  

R.kategorie: Region, Zdrowie,
Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych