12 - 10 - 2017

Poznański protest w obronie przyrody


Kilku aktywistów i miłośników przyrody zebrało się w zeszły piątek pod siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, aby zaprotestować przeciwko wycince drzew w Puszczy Białowieskiej i polowaniom na dziki w Wielkopolskim Parku Narodowym.

Protestujący dowodzą, że pomimo negatywnej decyzji władz UE w sprawie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej, ta nadal jest kontynuowana. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w tekście Wycinka drzew w Puszczy Białowieskiej przed Trybunałem Sprawiedliwości UE”. Dodatkowo minister środowiska wydał decyzję o masowym odstrzale dzików w Wielkopolskim Parku Narodowym (WPN), tłumacząc to epidemią afrykańskiego pomoru świń.

Protestujący uważają te działania za decyzje bardziej biznesowe, aniżeli służące ochronie przyrody, która w ten sposób jest dewastowana. Wystosowali także swoje pytania, chcąc dowiedzieć się więcej od strony urzędniczej na temat planowanych polowań i wycinki drzew. Pojawiają się bowiem argumenty, że epidemia jeszcze nawet nie dotarła do WPN. W sprawie wycinki pojawiły się też głosy, że do walki z obrońcami drzew w Puszczy Białowieskiej wysyłani są też strażnicy z poznańskich lasów.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych stwierdziła jedynie, że sprawdzi czy strażnicy z Poznania są w jakiś sposób zaangażowani w wycinkę drzew w Puszczy. Reszta pytań pozostanie bez odpowiedzi, gdyż regionalny oddział Lasów Państwowych tłumaczy, iż sam nie jest właściwym adresatem pytań.       

TeOkategorie: Ekologia, Natura, Protest, Region,
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych