17 - 05 - 2017

Brak rejestracji – brak działalności


Kombinuje to nasze państewko jak może, żeby uszczelnić sito wyzysku. Skuteczność na pewno będzie widoczna w statystykach, tzn. poprawa ściągalności daniny podatkowej. Pytanie, na jak długo i jakim kosztem, bo więcej utrudnień dla ludzi to automatycznie mniej chęci do prowadzenia działalności gospodarczej i tym samym mniejsze wpływy z podatków na przyszłość.

Chęć ustanowienia zwartego systemu ściągalności podatków skutkuje w ostatnim czasie wydłużeniem procesu rejestracji firmy rozliczających się przez VAT. W imię przeciwdziałania takim, które chciałyby coś skubnąć z państwowego stołu w ramach wyłudzeń z VAT za pośrednictwem podstawianych spółek, tzw. słupów, komplikuje się życie tym, którzy właśnie chcą zacząć działać na własny rachunek.

Przykłady z ostatnich dni pokazują, że wydłużono urzędniczą rejestrację firm VAT-owskich i wzmożono kontrole siedzib przyszłych firm, w tym mieszkań, nawet w tak ciekawym terminie, jak sobotni poranek.

Z technicznego i finansowego punktu widzenia ma to znaczenie w tym względzie, że jeśli zaczynający swój biznes nie jest zarejestrowany jako VAT-owiec, może spotkać się z odmową współpracy z firmą, która chciałaby odliczyć VAT z wystawianych przez niego faktur. Ale nie może tego zrobić, bo nowy przedsiębiorca nie posiada stosownej rejestracji w urzędzie.

Dlatego cały czas nie mogę wyjść z podziwu nad skutecznością powszechnej manipulacji, która w tym przypadku oznacza przekonanie ludzi, że działamy w ramach wolności gospodarczej.

B.kategorie: Komentarze, Kraj, Pieniądze,
Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych