26 - 01 - 2016

Państwo nie pozwoli na oszczędności


Państwo w Polsce upomni się o pieniądze tych przedsiębiorców, którzy chcieli zachować swoje zarobki w ramach prowadzenia działalności gospodarczej poza jego granicami, płacąc tym samym mniejsze składki na ubezpieczenie społeczne.

O składki upomni się ZUS, otrzymując zielone światło od Sądu Najwyższego, który na przykładzie jednego z przedsiębiorców orzekł, że można prześledzić działalność firm rejestrowanych za granicą.

Państwo nie pozwoli na oszczędzanie pieniędzy przez przedsiębiorców poprzez rejestracje firm za granicą. Jeśli organy stwierdzą, że rejestracja firmy nastąpiła w celu płacenia mniejszej składki, będą domagały się płatności nawet za okres ostatnich pięciu lat.

ZUS może prześwietlić również tych, którzy są zatrudnieni w Wielkiej Brytanii, Czechach lub na Słowacji, czy po prostu tam, gdzie ucisk podatkowy jest mniejszy niż w Polsce. Mogą im zostać naliczone zaległe opłaty i odsetki.  

Powyższy przykład wyraźnie ukazuje, iż system przymierza się do zwiększenia represyjności, odbierając ludziom owoce ich pracy i zmuszając do określonych zachowań. Nałożenie nowych podatków na banki czy sklepy (w tym internetowe), co odbije się na klientach, zaostrzenie ściągalności podatków, obowiązkowa opłata na telewizję. Kolejne pomysły propaństwowców mogą okazać się niekorzystne pod względem finansowym dla całego społeczeństwa, nie tylko wybranych grup społecznych.

TeO

Na podstawie: „Rzeczpospolita”kategorie: Komentarze, Kraj, Pieniądze,
Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych