04 - 05 - 2015

Ostrowiec Św. i Mielec: przez państwo praca jest nieopłacalna


Nasza akcja informacyjna z okazji Święta Pracy pozostaje od lat niezmienna w swoim przekazie: państwo stanowi aparat represji prawno-fiskalnej, który w głównej mierze odpowiada za nieopłacalność pracy, czyli niskie zarobki oraz emigrację (treść ulotki tutaj).

Jeśli jednak państwo buduje strukturę wyzysku, to czy powinniśmy dalej łudzić się, że urzędnicy państwowi mogą zaradzić negatywnym zjawiskom? Odpowiedź brzmi: nigdy! Działania polityków zmierzają albo do utrudniania życia obywatelom poprzez piętrzenie przepisów, albo w stronę nieprzynoszącego zadowalających efektów reformowania systemu (państwa), podczas gdy jedynym korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia strony społecznej byłoby ograniczanie roli państwa do minimum. Nie nowe ustawy, ale likwidacja obecnych i pozostawienie swobody prawnej obywatelom.

Stąd nasz przekaz, że nie powinniśmy dawać się oszukiwać przedstawicielom partii niezależnie od deklarowanych przez nich poglądów, szczególnie w takich okresach, jak wybory. To tylko wybieranie nowych panów dla masy niewolników. Ten system oligarchiczny nie ma nic wspólnego z prawdziwą demokracją, gdzie to ludzie poprzez głosowania decydują w sprawach bieżących. Obecnie wybieramy urzędników na uprzywilejowane stanowiska, a potem i tak nie mamy większego wpływu na podejmowane przez nich decyzje. Te dodatkowo często bywają sprzeczne z wolą społeczną.

Akcje przeprowadzono niezależnie w Ostrowcu Św. i Mielcu.Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych