08 - 01 - 2015

Warszawa, Mielec, Ostrowiec Św. – VI edycja „Wsparcia dla zwierząt”


Za nami VI edycja akcji „Wsparcie dla zwierząt”, którą organizujemy w ramach przekazania zebranych przez nas produktów, schroniskom lub fundacjom pomagającym bezdomnym psom i kotom.  

Inicjatywa odbywa się cyklicznie, w okolicach miesięcy zimowych, czyli właśnie wtedy, gdy zwierzętom może być szczególnie ciężko ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

VI wydanie naszej akcji, w przeciwieństwie do ostatnich pięciu lat, przybrało nieco szerszy charakter i wzorem inicjatywy „W tych dniach sprzątamy nasz świat” wyszło poza granice tylko jednego miasta. Wyszło, i to jeszcze dalej, niż zakładaliśmy pierwotnie, gdyż planowo miały to być dwie miejscowości, a ostatecznie wyszły trzy.

Tak więc stosowne produkty, po wcześniejszej konsultacji z właściwymi osobami, przekazaliśmy w Warszawie na rzecz fundacji SOS dla Jamników. Były to przede wszystkim karma, obroża, smycze, szelki, legowiska oraz środki przeciw kleszczom.


Odpowiadamy też na apel fundacji, która zajmuje się opieką nad kotami. Szybki kontakt z jej przedstawicielami zaowocował dostarczeniem do lokalnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Mielcu karmy, legowiska, preparatów do uszu i oczu, żwirku oraz zabawek. I żeby psy nie czuły się zapomniane, dostają od nas kilka kilogramów suchej karmy.

Spotkanie z kotami czy szczeniakami było dla nas szczególne i dostarczyło nam wielu wrażeń oraz wzruszeń. Zawsze jednak taka wizyta budzi w nas mieszane uczucia, gdyż z jednej strony doświadczamy ogromu miłości od naszych mniejszych braci, którym wyraźnie brakuje ciepła i kontaktów z człowiekiem (do tego stopnia, że potrafią wspinać się po osobie, która je odwiedza, czego sami doświadczyliśmy), ale z drugiej czujemy rozgoryczenie i bezsilność, gdy widzimy cierpienie, na jakie wręcz skazane są wszystkie te zwierzaki.

Opowieści o pacanach, którzy są w stanie pozbyć się małego szczeniaka, bo „prezent pod choinkę się nie sprawdził” jeszcze tylko potęgują poczucie rozżalenia na rodzaj ludzki, który mentalnie pływa w odchodach swojego próżniaczo-konsumpcyjnego stylu życia, nastawionego jedynie na własną satysfakcję i cechującego się obojętnością na cierpienie oraz krzywdę. Naszą wiarę w ludzkość ratują jeszcze ci pracownicy schronisk, wolontariusze czy nawet pomocni właściciele sklepów zoologicznych. Frustracja jednak pozostaje.


Na koniec nasi sympatycy wspierają osoby, które niosą pomoc zwierzętom w Ostrowcu Św., przekazując stosowną ilość karmy. To ta nieprzewidziana, choć miła część nadprogramowa.


Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych