02 - 01 - 2015

Akcja uliczna na rzecz budżetu partycypacyjnego dla Mielca


Do mieszkańców Mielca trafiła kolejna partia broszurek informacyjnych pod postacią wydania specjalnego „Społecznościowca”. Broszurka zawiera podstawowe informacje na temat funkcjonowania budżetu partycypacyjnego oraz zachęca do społecznego zaangażowania przy sygnalizowaniu lokalnym władzom potrzeby jego prawnego usankcjonowania w naszym mieście. Większość została rozdana bezpośrednio mielczanom, skromna część broszurek została wrzucona do skrzynek pocztowych.  

Wprowadzenie budżetu partycypacyjnego leży w interesie społecznym. Dlatego nie bez powodu nazywany jest on także obywatelskim, gdyż zwiększa moc decyzyjną mieszkańców miast przy wydatkowaniu publicznych (naszych) pieniędzy. Piszemy o tym w broszurze, której fragmenty przytaczamy w tekście: Budżet partycypacyjny: akcja, komentarz.

Jeśli zależy Wam na tym, żeby to ludzie, a nie urzędnicy, zyskiwali coraz większe uprawnienia do rozporządzania swoimi pieniędzmi, zdecydowanie powinniście włączyć się w promocję budżetu partycypacyjnego dla Mielca.

Budżet partycypacyjny promuje zasady prawdziwej demokracji, gdzie ostateczny głos należy do ludzi w ramach głosowania bezpośredniego i przy aktywnym zaangażowaniu obywatelskim.

Opisywana tu akcja była drugą tego typu uliczną inicjatywą informacyjną w ramach kampanii medialno-promocyjnej pod hasłem: „Budżet partycypacyjny dla Mielca – decyduj sam”. Jak zwykle przebiegła w dobrej atmosferze, a to z kolei na przekór złym warunkom atmosferycznym na dworze.

Inicjatorem kampanii jest nasz portal. Oficjalny patronat medialny zaproponował serwis Sagnet.pl. Zachęcamy również inne portale i środowiska, a przede wszystkim osoby prywatne, do promowania tej obywatelskiej idei.

⇒Czytaj również:

List otwarty w sprawie budżetu partycypacyjnego w Mielcu

Piszą o budżecie partycypacyjnym dla Mielca

Budżet partycypacyjny i zaangażowanie strony społecznej – przykład

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć.


Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych