13 - 11 - 2014

Nadesłano: Pytania do kandydata na prezydenta Mielca


Osoby skupione wokół inicjatywy „Patriotyczny Mielec” pytają publicznie kandydata na prezydenta Mielca o podejście do takich kwestii, jak nauczanie religii i historii w szkołach, a także zasadność istnienia pomnika krasnoarmiejca przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Poniżej treść listu, jaki przysłano do naszej redakcji, który publikujemy za prośbą „Patriotycznego Mielca”. Liczymy tym samym, iż każdy obywatelski głos zostanie wysłuchany i posłuży do nawiązania rzeczowej otwartej dyskusji społecznej. 

Szanowny Pan

Daniel Kozdęba

Kandydat na Prezydenta Mielca

Szanowny Panie,

     W związku z trwającą kampanią wyborczą, w której ubiega się Pan o stanowisko Prezydenta Miasta Mielca, a także mandat radnego Powiatu Mieleckiego, chcielibyśmy poznać Pana zdanie w kwestiach obyczajowych oraz stosunek do spraw związanych z naszym regionem.

     Pierwszą sprawą jest Pański pogląd w sprawie zasadności nauczania lekcji religii i historii w szkołach. Chcielibyśmy dowiedzieć się, czy będąc członkiem partii o rodowodzie komunistycznym i prezentującej program wyraźnie antyklerykalny oraz niechętny krzewieniu postaw patriotycznych i pielęgnowaniu historycznego dorobku Rzeczypospolitej jest Pan zwolennikiem zmniejszenia albo całkowitej likwidacji obowiązkowej realizacji tychże przedmiotów w szkołach publicznych.

     Drugą, w naszej opinii niezwykle naglącą sprawą jest niesławny pomnik krasnoarmiejca stojący przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Sękowskiego 2B. Liczne głosy sprzeciwu mieleckiej społeczności dla tego pomnika, niedawna demonstracja przeprowadzona przed rzeczonym pomnikiem oraz podnoszenie tematu jego likwidacji bądź przeniesienia na sesjach Rady Powiatu Mieleckiego są wyrazem dezaprobaty mielczan dla upamiętniania pomniku czasów minionych. Były to bowiem czasy okupacji, a nie wyzwolenia, czasy prześladowań, internowania i mordów podczas II Wojny Światowej, jak i po niej w okresie PRL-u. Niezrozumiałym jest, że tym samym ludziom, którzy byli katami naszych dziadków w Katyniu, Charkowie czy Miednoje, stawiamy pomniki w mieście, które jest symbolem walki z okupantem. Mieście, w którego okolicach wychowali się m.in. Wojciech „Mściciel” Lis, Aleksander Rusin czy Jerzy Dębicki, którzy zapisali piękną kartę w historii naszego regionu i kraju. Pytamy zatem Pana o to, jak odnosi się Pan do obecności tego symbolu w Mielcu.

     Liczymy, że ustosunkuje się Pan do pisma, które do Pana skierowaliśmy. Uważamy, że jako wyborcy mamy prawo znać przekonania polityczne i poglądy być może przyszłego Prezydenta Mielca.

Z wyrazami szacunku,

Członkowie Patriotycznego Mielca


kategorie: Kraj, Opinie,
Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych