16 - 10 - 2014

Skowrońska: polskie dzieci nie głodują (nasza akcja)


Nasza akcja informacyjna, sygnalizująca problem głodowania przez polskie dzieci, trafiła chyba na podatny grunt, bo oprócz tego, że została przeprowadzona w Warszawie, to miała również miejsce w Mielcu – miejscowości mateczniku posłanki PO, Krystyny Skowrońskiej, która błysnęła ostatnio sformułowaniem, że dzieci w Polsce wcale nie odczuwają głodu (czytaj: W Polsce nie ma głodnych dzieci!).

Chyba tylko życie wśród kasty uprzywilejowanych przez państwo może tak znacznie skrzywić trzeźwość postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. W końcu, jak mawiają: „Syty głodnego nie zrozumie”. Jednakże zaklinanie rzeczywistości przez przedstawicielkę partii rządzącej nijak nie jest w stanie zmienić położenia zwykłych zjadaczy chleba, bo propagandowe frazesy to jedno, a życie drugie.

Hasło przewodnie naszej ostatniej inicjatywy informacyjnej jest budowane wokół przeświadczenia, że państwo nie rozwiązało problemu biedy wśród polskich dzieci, a także nie jest w stanie zaradzić towarzyszącym tej biedzie konsekwencjom. Pisaliśmy już o tym rok temu w słowach:

Państwo stara się walczyć z biedą wśród najmłodszych Polaków, ale po pierwsze – w jakimś stopniu samo ponosi odpowiedzialność za tę patologiczną sytuację, a po drugie – robi to nieskutecznie, skoro dane statystyczne nie ulegają poprawie, a wręcz przeciwnie – pogarszają się. I to pomimo faktu, że aż 35 proc. dzie­ci w wieku od 0 do 17 lat ko­rzy­sta z po­mo­cy pań­stwa.

Trzeba bowiem pamiętać, że bieda dzieci rodzi się z braku pracy rodziców dziecka, ale co charakterystyczne dla Polski – biedy doświadczają również dzieci z rodzin, w których rodzice mają zatrudnienie, jednakże niskie zarobki nie pozwalają na przeciwdziałanie ubóstwu. (...)

Jeśli więc państwo nie sprawdza się, to potrzebna jest inicjatywa obywateli!  

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć.

⇒Mielec

⇒Warszawa


Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych