04 - 09 - 2014

Putinowska „demokracja” w praktyce


Jak informuje RIA (Rosyjska Agencja Informacyjna) URA.ru, Kirowski Sąd Rejonowy Permu nałożył karę pieniężną na Jewgieniję Wycziginę w wysokości tysiąca rubli za to, że została zauważona na nagraniu wideo, znajdującym się na portalu społecznościowym Vkontaktie.

Osoba postronna zamieściła na swojej tablicy na portalu Vkontaktie 13-minutowe nagranie wideo o nazwie „Ostatni wywiad nadmorskich partyzantów” i oznaczyła w nim uczestnictwo pani Jewgieniji, która następnie odruchowo nacisnęła przycisk, potwierdzający jej obecność na nagraniu.

W rezultacie kobiecie został przedstawiony zarzut przechowywania i posiadania materiałów ekstremistycznych, którym okazało się nagranie „Ostatni wywiad nadmorskich partyzantów”. Dwa lata temu, wyrokiem Kanawińskiego Sądu Rejonowego Niżnego Nowogrodu ww. nagranie zostało uznane za materiał ekstremistyczny i wpisane na odpowiednią listę federalną. Kiedy tylko pracownicy centrum „E” dotarli do pani Jewgeniji, ta natychmiast anulowała wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności na nagraniu, co niestety już nie uratowało jej sytuacji. Co więcej – na tym samym nagraniu było jeszcze 30 innych osób.

Sprawa o wykroczenie została rozpatrzona 2 września w Kirowskim Sądzie przez sędzinę Galinę Owczinnikową. Pani sędzia nie wzięła pod uwagę ani jednego dowodu przemawiającego na moją korzyść, a przecież ja, owszem, potwierdziłam swoje uczestnictwo w nagraniu, ale bez zamiaru jego rozpowszechniania – opowiada Pani Wyczigina, opisując tym samym putinowską rzeczywistość.

Czytaj również:


kategorie: Świat,
Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych