13 - 06 - 2014

Mieszkańcy warszawskich Bielan chcą ratować przestrzeń publiczną (fotorelacja)


Mieszkańcy Bielan zebrali się wczoraj w Parku Olszyna, aby wspólnie zastanowić się nad przyszłością tego miejsca w obliczu reprywatyzacyjnych zawirowań, które mogą przyczynić się do zwrotu zarówno terenu parku, jak i Szkoły Podstawowej nr 53 oraz Przedszkola nr 346 starym spadkobiercom lub tzw. „handlarzom roszczeniami”.

Organizatorami spotkania z mieszkańcami Bielan była Warszawa Społeczna, której przedstawiciele nakreślili swój punkt widzenia tego problemu, zachęcając jednocześnie do składania podpisów pod petycją w sprawie reprywatyzacji Bielan, mającej wyrazić protest przeciwko likwidacji i degradacji przestrzeni publicznej.   

Osoby, które pojawiły sie na spotkaniu, są żywo zainteresowane ochroną swojego najbliższego otoczenia i placówek oświatowych przed handlowaniem przestrzenią publiczną w celu realizacji prywatnych zysków. Swoją aktywnością chcą one zainterweniować w tej sprawie u władz lokalnych i pokazać, że w kształtowaniu wspólnej przestrzeni publicznej należy brać pod uwagę opinię społeczeństwa.  

Spotkanie zgromadziło ponad 60 osób, w tym obecne skromne przedstawicielstwo warszawskich sponarchistów, którzy przybyli do Parku Olszyna, aby przede wszystkim wesprzeć mieszkańców w ich staraniach o zachowanie rekreacyjnego charakteru tutejszej przyrody. Istnieją bowiem obawy, że teren parku może nagle przestać spełniać swoją prospołeczną funkcję i w ramach przekształceń reprywatyzacyjnych trafić pod władanie osób, które uczynią z niego plac budowy pod swoje komercyjne budownictwo.

Czytaj również:

Walka mieszkańców Odolan w Warszawie o park (fotorelacja)

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć.Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych