08 - 06 - 2014

Unia nie ma pomysłu na rozwiązanie problemu nielegalnej imigracji


Rozwiązaniem problemu nielegalnej imigracji, a także całego zakresu trudności, jakie zjawisko to rodzi na gruncie europejskim, powinno być według unijnej komisarz ds. wewnętrznych – Cecili Malmström, zezwolenie na imigrację. Takie postawienie sprawy przez urzędnika unijnego może oznaczać rezygnację z rozwiązania problemów, jakie generują imigrację, i jakie powstają, gdy już imigranci zasiedlają europejskie kraje.

Cecilia Malmström mówi wprost, iż kraje członkowskie UE powinny wspierać osiedlanie się imigrantów na swoim terytorium. Dlaczego? Ponieważ imigrantów i tak będzie przybywać, a proces ten będzie się nasilał. Jako zachętę do przyjmowania imigrantów, Malmström obiecuje, że Komisja Europejska przeznaczy 6000 euro na każdą osobę, jaka zostanie przyjęta do obozów dla uchodźców, w celu zintegrowania jej ze społeczeństwem.  

Powyższych deklaracji nie można inaczej interpretować, jako szczytu nieodpowiedzialności, skrajnej ignorancji i marnotrawstwa pieniędzy europejskich podatników. Podobne programy finansowego wsparcia realizowane są już przecież od lat, a i tak nie przynoszą żadnych efektów, poza oczywiście zasilaniem kolejnych ciał urzędniczych strumieniem pieniędzy, pochodzących od europejskiego podatnika. Za nieprzemyślaną otwartość Europy na imigrantów spoza kontynentu płacą obecne pokolenia jej mieszkańców, obciążone kosztami jej utrzymywania.

Europejskie elity finansowo-państwowe posiadają z kolei wszelkie stosowne instrumenty do tego, aby zahamować imigrację poprzez uwolnienie handlu międzynarodowego spod wszelkiego rodzaju ograniczeń, które uniemożliwiają wzrost zamożności społeczeństw Trzeciego Świata. Zamiast tego wolą one współpracować z kacykowatymi tworami państwowymi, chociażby z krajów afrykańskich, sankcjonując wyzysk tamtejszej ludności w ramach systemu gospodarki korporacyjnej. Taki system wypycha wielu ludzi poza miejsce swojego pochodzenia w poszukiwaniu godnego życia, czemu nie można się dziwić. Osobnym tematem pozostają konflikty zbrojne, toczone pomiędzy dołem a władzami państwowymi, które również skłaniają ludzi do opuszania swoich domów.

Dodatkowo, jak powierzchowne i ignoranckie musi być spojrzenie unijnych biurokratów na problem, który wiąże się z imigracją na terytorium Europy, skoro nikt z nich nie liczy się już z tak powszechnie znanymi faktami, jak niemożność podołania budżetów poszczególnych państw europejskich rosnącym kosztom ekonomicznym i społecznym, które taka imigracja zawsze generuje?   

Autor: TeO


kategorie: Komentarze, Świat,
Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych