15 - 04 - 2014

„Przynosimy Wam muzykę” – z wizytą w domu dziecka


Do Domu Dziecka nr 3 im. „Dziecka Warszawy” na warszawskiej Woli przy ulicy Dalibora planowaliśmy powrócić już po ostatnim naszym pobycie w Mikołajki. Tym razem jednak charakter naszej wizyty chcieliśmy powiązać z jakąś formą zorganizowania czasu jego podopiecznym.

Główne przesłanie naszego planu opierało się na nauczeniu dzieci piosenki i wspólnym śpiewie. W tym też celu wyruszyliśmy do dzieciaków z elektrycznym pianinem oraz małym przysmakiem w formie wielkanocnych zajączków z czekolady. Ku naszemu zaskoczeniu dzieci jednak znacznie bardziej zaciekawiły się samym instrumentem niż wypełnianiem jakiegoś z góry założonego przez nas planu. :-)

Każde dziecko chciało samo muzykować, więc naszą wizytę zmodyfikowaliśmy podług ich własnych oczekiwań. Ustaliliśmy zatem, że po nauce piosenki każde dziecko będzie miało okazję pograć na pianinie i nauczyć się grać prostą piosenkę.

Aby nasza wizyta nie ograniczyła się jedynie do samej muzyki, po nauce piosenki zaproponowaliśmy zabawę ruchową, co pobudziło dzieciaki i nie pozwoliło się im nudzić.

Następnym  punktem była wyczekiwana przez dzieci nauka gry na pianinie. Każde dziecko miało okazję poczuć się wirtuozem. :-)

Wizytę musimy zaliczyć do udanych. Zostaliśmy ciepło przyjęci zarówno przez dzieciaki, jak również przez kadrę wychowawców. Dzieci i ich spontaniczność dostarczyły nam wielu pozytywnych emocji, dzięki którym możemy myśleć o kolejnych formach spędzania z nimi czasu.

Myślimy, ze nasza wizyta przyczyniła się do urozmaicenia maluchom czasu, dlatego zachęcamy do wykorzystywania swoich umiejętności w kontaktach z dziećmi, które potrafią okazywać sympatię i potrzebują jej ze strony dorosłych.

Sponarchiści Warszawa


Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych