15 - 03 - 2014

Rosjanie solidarni z Ukraińcami. Manifestacja w Moskwie


Około 20 tys. osób miał zgromadzić dzisiejszy antywojenny marsz poparcia dla mieszkańców Ukrainy, jaki przeszedł ulicami Moskwy. Wzięły w nim udział formacje tzw. opozycji medialnej, jak i niezależne grupy aktywistów.

Ci ostatni namawiali do wspólnego uczestnictwa w marszu w ramach swojego czarnego bloku, aby zaprotestować w ten sposób przeciwko „agresywnej imperialistycznej polityce biurokracji Putina i oligarchicznego reżimu, podżegającego do wrogości między bratnimi narodami słowiańskimi”. 

„Wolność narodom! Śmierć imperiom!”, „Za Rosję i Ukrainę bez Putina!”, „Okupacja Krymu – hańbą Rosji!” i „Ręce precz od Ukrainy” – to treść niesionych przez protestujących transparentów, którzy dodatkowo nieśli flagi rosyjskie i ukraińskie. Na poniższym zdjęciu aktywiści Woli Ludu podczas marszu.

Uczestnicy manifestacji protestowali też przeciwko tłumieniu przez putinowską władzę wolności słowa, w tym zamknięciu kilku opozycyjnych serwisów internetowych, zablokowaniu blogów jednego z liderów antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego i zwolnieniu kierownictwa popularnego portalu Lenta.ru.

„Zwracamy się do narodów Ukrainy: bracia i siostry, wiedzcie, że mimo obrzydliwego kłamstwa propagandy i zombowania przez oficjalne media, dziesiątki milionów ludzi w całej Rosji są przeciwko ingerencji putinowskiego reżimu w sprawy wewnętrzne Ukrainy. Uczciwa Rosja jest po waszej stronie” – głosi rezolucja wygłoszona przez protestujących Rosjan.

Autor: TeO


kategorie: Świat,
Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
1617 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych