03 - 03 - 2014

Zajścia podczas wtargnięcia imigrantów afrykańskich na terytorium Hiszpanii


Ponad dwustu imigrantów z Afryki Subsaharyjskiej szturmowało w piątek granicę hiszpańsko-marokańską, używając do tego kamieni, kijów i butelek, które były rzucane w stronę Straży Obywatelskiej. Imigrantom udało się w ten sposób przedostać do Melilli, autonomicznego miasta Hiszpanii na terytorium Afryki Północnej.

Oficjalny komunikat rządu Hiszpanii mówi o tym, że „dwustu czternastu imigrantów dołączyło do Centrum Tymczasowego Pobytu dla Imigrantów”. W centrum dla imigrantów w Melilli znajdowało się dotychczas ponad tysiąc osób, podczas gdy przewidzianych jest w nim jedynie czterysta osiemdziesiąt miejsc.

To największy napływ afrykańskich imigrantów od października 2005 r. Według ustaleń, szturm imigrantów był zaplanowany.

Należy zwrócić uwagę na bezsilność w walce z nielegalną afrykańską imigracją w sferze mentalnej, jaka dotyka europejskie struktury. Podczas gdy imigranci użyli przemocy, zastosowanie przez hiszpańską Straż Obywatelską gumowych kul zostało skrytykowane przez obrońców praw człowieka. To doprowadziło do wydania zakazu przez hiszpańskie władze używania gumowych kul w ramach siłowego zatrzymania osób pochodzenia subsaharyjskiego, forsujących granicę hiszpańsko-marokańską.

Oczywiście nie pochwalamy używania przemocy przez instytucje władzy, ale przykład ten dobrze obrazuje, jak Europejczycy pozbawili się psychicznego prawa do obrony przed agresją ze strony imigrantów.  

W ostatnich tygodniach Melilla i Ceuta, druga z hiszpańskich enklaw na północy Maroka, doświadczają wzmożonych napływów imigrantów.

Autor: Wiktor Biskupiec

Na podstawie: elmundo.es, 20minutos.es, źródła własne


kategorie: Komentarze, Świat,
Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
161718 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych