11 - 02 - 2014

Warszawa: Społeczni.Net na Bielanach


Warszawscy sponarchiści rozdali kilkadziesiąt sztuk darmowego Informatora warszawskiego Społeczni.Net na Bielanach. Do wszystkich zainteresowanych trafiło 10 artykułów w formacie A4.  

Spotkanie naszej redakcji z warszawianami na Bielanach było bardzo ciekawe. Przede wszystkim ze względu na dyskusje, jakie odbyliśmy z osobami, które zechciały przyjąć od nas naszą gazetę, i które przystawały, żeby z nami porozmawiać.

Niestety, ale sytuacja ekonomiczna w naszym kraju sprawia, że wielu ludzi nie może znaleźć godnej pracy. Właśnie taki obraz rzeczywistości przebijał w naszych rozmowach z mieszkańcami Bielan. W pamięci szczególnie zapadnie nam konwersacja z młodym chłopakiem, który podobnie jak my, przestał już wierzyć w możliwość poprawy sytuacji czy to za sprawą tzw. lewicy, czy tzw. prawicy.

Wśród tzw. dołów, do których nie wliczamy osób dobrze urodzonych i ze znajomościami, całkowicie obojętnych na los zwykłego człowieka, panuje ogólne zniechęcenie i brak wiary, że można coś zmienić. Pytanie: co się jeszcze musi wydarzyć, żeby popchnąć szerokie masy społeczeństwa na drogę aktywnego zabiegania o swoją przyszłość? Jak długo jeszcze będziemy tolerować tę „bylejakość” życia w tym państwie?     

Czym jest darmowy Informator warszawski Społeczni.Net?

Nasza gazetka podejmuje problematykę społeczną i opisuje sprawy bieżące, jakie dotyczą wszystkich warszawian. Stanowi ona rzeczywisty głos społeczeństwa, gdyż zawiera autorskie artykuły pióra naszej redakcji, które oprócz informowania o bieżących wydarzeniach w stolicy, poddają konstruktywnej krytyce postępowanie urzędników, niezależnie od ich przynależności partyjnej. Tak więc wszystko o czym piszemy, opisujemy z perspektywy sponarchistycznej, a więc stawiającej na najwyższym miejscu interes społeczny. Staramy się przez to być blisko ludzi i ich problemów, zachęcając jednocześnie do podejmowania inicjatyw oddolnych, obywatelskich.


Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych