11 - 02 - 2014

Warszawa: Społeczni.Net na Bielanach


Warszawscy sponarchiści rozdali kilkadziesiąt sztuk darmowego Informatora warszawskiego Społeczni.Net na Bielanach. Do wszystkich zainteresowanych trafiło 10 artykułów w formacie A4.  

Spotkanie naszej redakcji z warszawianami na Bielanach było bardzo ciekawe. Przede wszystkim ze względu na dyskusje, jakie odbyliśmy z osobami, które zechciały przyjąć od nas naszą gazetę, i które przystawały, żeby z nami porozmawiać.

Niestety, ale sytuacja ekonomiczna w naszym kraju sprawia, że wielu ludzi nie może znaleźć godnej pracy. Właśnie taki obraz rzeczywistości przebijał w naszych rozmowach z mieszkańcami Bielan. W pamięci szczególnie zapadnie nam konwersacja z młodym chłopakiem, który podobnie jak my, przestał już wierzyć w możliwość poprawy sytuacji czy to za sprawą tzw. lewicy, czy tzw. prawicy.

Wśród tzw. dołów, do których nie wliczamy osób dobrze urodzonych i ze znajomościami, całkowicie obojętnych na los zwykłego człowieka, panuje ogólne zniechęcenie i brak wiary, że można coś zmienić. Pytanie: co się jeszcze musi wydarzyć, żeby popchnąć szerokie masy społeczeństwa na drogę aktywnego zabiegania o swoją przyszłość? Jak długo jeszcze będziemy tolerować tę „bylejakość” życia w tym państwie?     

Czym jest darmowy Informator warszawski Społeczni.Net?

Nasza gazetka podejmuje problematykę społeczną i opisuje sprawy bieżące, jakie dotyczą wszystkich warszawian. Stanowi ona rzeczywisty głos społeczeństwa, gdyż zawiera autorskie artykuły pióra naszej redakcji, które oprócz informowania o bieżących wydarzeniach w stolicy, poddają konstruktywnej krytyce postępowanie urzędników, niezależnie od ich przynależności partyjnej. Tak więc wszystko o czym piszemy, opisujemy z perspektywy sponarchistycznej, a więc stawiającej na najwyższym miejscu interes społeczny. Staramy się przez to być blisko ludzi i ich problemów, zachęcając jednocześnie do podejmowania inicjatyw oddolnych, obywatelskich.


Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych