25 - 01 - 2014

Mielec: Zarabiasz mniej? Podziękuj urzędnikom


„Tyranourzędniku, czas wymierać! Zarabiasz mniej? Podziękuj urzędnikom”. Plakaty o takiej treści, sygnowane nazwą naszego portalu, zostały ostatnio rozklejone na mieleckich ulicach przez lokalną grupę sponarchistów.

Wiele osób, szczególnie tych prowadzących własne drobne interesy, dostrzega nadmierną ingerencję państwa, przede wszystkim zaś wprowadzane przez instytucje państwowe obciążenia natury prawno-fiskalnej.

Zarabianie na życie w warunkach państwowych to zmaganie się z haraczem podatkowym plus szereg bzdurnych przepisów, a nawet subiektywnych interpretacji konkretnych urzędników, którzy robią wszystko, aby utrudnić życie społeczeństwu.

Winny jest więc nie tyle sam ustrój państwowy, ponieważ sankcjonuje wyzysk obywateli przez władze państwowe, ale ludzie, którzy go autoryzują, pracują dla niego.

Mowa oczywiście o urzędnikach państwowych, tych zakompleksionych osobnikach, którym wydaje się, że z racji posiadanych przywilejów nadanych im przez prawo, zyskali moralne przyzwolenie na gnębienie ludzi w imieniu państwa.

Jednak ich praca z moralnością raczej nie ma wiele wspólnego i można ją raczej przyrównać do wysługiwania się okupantowi, gdyż stosująca grabież podatkową instytucja państwa może być właśnie tak odbierana.

Dlatego jeśli zarabiasz mniej, to podziękuj za to urzędnikom. Jeśli rzucają ci kłody pod nogi i sankcjonują system oparty na wyzysku, niech mają tę świadomość, że nie zasługują na nic innego, jak tylko na pogardę.

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć.Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych