29 - 12 - 2013

Mielec: Stop Niewolnictwu XXI wieku w Polsce


Kolejnym miastem na drodze ogólnopolskiej akcji wymierzonej w umowy śmieciowe i państwowy wyzysk był Mielec, gdzie lokalni sympatycy Opcji Społeczno-Narodowej i wspierający ich sponarchiści rozdawali w asyście stosownego transparentu dobrze znane ulotki „Stop niewolnictwu XXI wieku”.

Inicjatywa ta cieszyła się dużym poparciem społecznym. Osoby otrzymujące ulotki solidaryzowały się z naszymi postulatami, wyrażały swoją aprobatę dla haseł na naszym transparencie, często przystawały, żeby z nami porozmawiać. Niektórzy kierowcy nawet zwalniali i trąbili w geście poparcia, jak chociażby kierowca jednego z autobusów komunikacji publicznej, który dodatkowo wyraził solidarność z naszymi hasłami wyprostowaną ręką z zaciśniętą pięścią!

Ludzie ci, oszukani i oszukiwani przez kolejne mutacje partyjne, od tzw. lewa do tzw. prawa, odczuwają na własnej skórze, czym jest życie w warunkach opresyjności państwa, doświadczającego spokoju publicznego za cenę przymusowej emigracyjnej tułaczki zarobkowej Polaków.

Mamy jednak nadzieję, że świadomość i chęć zmian będą wrastać w społeczeństwie, co skłoni wielu spośród niezadowolonych z braku perspektyw w Polsce do czynnego uczestnictwa w życiu publicznym, nie tylko podczas wyrażania swojego zdania w wyborach, ale przede wszystkim w ramach oddolnych niezależnych inicjatyw obywatelskich.

Tylko sami, bez partyjnych pośredników państwowych, możemy najlepiej zatroszczyć się o swoją przyszłość. To wymaga jednak od nas zaangażowania społecznego na gruncie lokalnym, wyrażonego w ramach protestu przeciwko generowanym przez władzę wzrostom kosztów życia. Jeśli pozostaniemy bierni, urzędnicy i partyjni będą z nami robili to, co tylko będą chcieli.

Podobna akcja w regionie podkarpackim została przeprowadzona w Rzeszowie przez tamtejsze środowisko niezrzeszonych narodowców, o czym można poczytać tutaj: „Narodowcy przeciw umowom śmieciowym”.

Czytaj również:

Ostrowiec Świętokrzyski: Stop Niewolnictwu XXI wieku w Polsce

Akcja: Stop Niewolnictwu XXI wieku w Polsce


Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
1617 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych