09 - 11 - 2013

Akcja: Stop Niewolnictwu XXI wieku w Polsce


9 listopada przedstawiciele warszawskiej Opcji Społeczno-Narodowej rozdali na pl. Narutowicza w Warszawie ulotki (treść pod zdjęciami), w których podkreślono negatywny wpływ państwa na obecne położenie ekonomiczne wielu Polaków, zmuszanych do szukania godnych zarobków za granicami naszego kraju.

Akcja została przeprowadzona w asyście stosownego transparentu i miała na celu nie tyle podkreślić złodziejski charakter dzisiejszej władzy, co uzmysłowić Polakom, że należy upominać się o nasze własne interesy, nie godząc się na szereg obciążeń fiskalnych i fatalne warunki pracy, których symbolem stały się głodowe pensje i umowy śmieciowe.

Akcja spotkała się z bardzo miłym odbiorem ze strony okolicznych mieszkańców i napotkanych ludzi. Wiele osób przystawało, żeby porozmawiać, ktoś chciał pomóc, przynosząc kij na transparent, inna osoba, widząc hasła, chciała się nawet podpisać po nimi w stosownej petycji.

Wszystko to pokazuje, że Polacy z jednej strony nie zatracili zdrowych odruchów solidarności, ale tym samym, co można było wywnioskować chociażby z odbytych rozmów, jak smutne zarazem jest obecne położenie wielu naszych rodaków, zmuszanych do emigracji zarobkowej, pracy za śmieszne wynagrodzenie i egzystowania w państwie, które za sprawą swoich partyjnych przedstawicieli, jest obojętne na los zwykłego człowieka.

NIE dla niewolnictwa XXI wieku w Polsce

W 1989 r. wszystkim nam wydawało się, że to koniec wyzysku i okupacji naszej Ojczyzny. Jednak NIE!

Pozbyliśmy się jednego wroga – komunizmu, a sami daliśmy sobie narzucić kolejny wyzyskujący nas system – szumnie określany kapitalistycznym. Sprowadza się on do podnoszenia kosztów życia poprzez wzrost obciążeń podatkowych, a dla wielu oznacza niepewną sytuację na rynku pracy.

Najlepszym przykładem są tzw. umowy śmieciowe – nowoczesna forma niewolnictwa. Kiedyś mieliśmy pieniądze, za które nie mogliśmy niczego nabyć. Dziś wypłata, nazwana minimalną, nie starcza nam na to, by pokryć podstawowe rachunki, i aby zapewnić godny byt choćby jednej osobie. 

Za naszą ciężką pracę dostajemy grosze. Czy to jest normalne, aby za godzinę pracy fizycznej otrzymywać 7 zł, dziennie zarabiając niecałe 60 zł? Nieraz pracujemy po 12-16 godzin, a i tak daleko nam do 20 000 miesięcznie, które dostaje każdy poseł, jako dietę + zwrot kosztów za prowadzenie biura, nie licząc szeregu przywilejów – ze specjalną opieką zdrowotną na czele. Zwykły człowiek, aby realizować swoje marzenia czy zapewnić bezpieczny byt własnej rodzinie, często popada w finansowe kłopoty, stając się na wiele lat niewolnikiem banków.

Trzeba podkreślić, iż obecny stan rzeczy nie jest winą pracodawcy. To państwowy moloch, zatrudniający coraz więcej i więcej swoich urzędników i aparatczyków pożera nasze ciężko zarobione pieniądze. Państwo okrada nas wszystkich za pomocą piramidy podatkowej, niezależnie od tego czy jesteśmy pracownikami, czy pracodawcami. Wraz z banksterami, wykorzystującymi biedę naszego społeczeństwa, biurokracja wyniszcza nasz naród. 

Dlatego wszyscy razem powinniśmy głośno powiedzieć NIE! Dość już zaciskania pasa! Pora zacisnąć pięść i przypomnieć naszym rządzącym, że społeczeństwo też ma prawo do godnego wynagrodzenia!

Praca w Polsce dla Polaków!

Tusk sam pracuj na zmywaku!


Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
1617 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych