03 - 10 - 2013

„Imigracja spoza Europy to nie to samo”


Imigracja imigracji nierówna. Pisaliśmy już o tym wielokrotnie na stronach Opcji, podkreślając różnice pomiędzy imigracją wewnętrzną w Europie a imigracją spoza Europy. Potwierdził to ostatnio w swoich wypowiedziach przewodniczący Partii Konserwatywnej Norman Tebbit, niegdyś związany z Margaret Thatcher, jako jej doradca.

Problem ze zjawiskiem imigracji, jaki ostatnio dość często poruszany jest w Wielkiej Brytanii w kontekście otwarcia rynku pracy dla Rumunii i Bułgarii, związany jest wedle słów Tebbita z przyjezdnymi spoza Europy.

Nie mamy większych problemów z Polakami, Czechami czy Słowakami. Muszę nawet często ludziom przypominać, że w 1940 roku byliśmy bardzo zadowoleni z obecności polskich imigrantów, bez których przegralibyśmy Bitwę o Anglię i całą wojnę – powiedział w telewizji Tebbit.

Swoją opinie na temat imigrantów spoza Europy Tebbit uzasadnia tendencją występowania wśród nich skłonności do tworzenia społeczności, które separują się od reszty społeczeństwa. Budujemy nie tyle społeczeństwo wielorasowe czy wielokulturowe, ile osobne społeczeństwa, które nie mają ze sobą wiele wspólnego – wyjaśniał Tebbit.

Problem jest jednak nieco bardziej złożony, a dotyczy w głównej mierze rozrostu społeczności imigranckiej, co samo przez się stwarza sytuację wypierania, w każdym znaczeniu tego słowa, rdzennej ludności brytyjskiej, a z nią oczywiście kultury Wielkiej Brytanii, jaką ona tworzy.

Przyczynia się do tego również wspomniany przez Tebbita rozrost społeczności wielorasowych i wielokulturowych (w domyśle: społeczeństw wymieszanych i zasymilowanych), w których następuje wyraźne zacieranie brytyjskości na rzecz globalistycznego tygla kulturowego.  

Przykładowi Wielkiej Brytanii powinniśmy się przyglądać z wyjątkowym zainteresowaniem, gdyż stanowi on dla nas źródło informacji odnośnie tego, jak czynniki demograficzne związane z imigracją przyczyniają się do osłabiania potencjału narodu uznawanego za rdzenny.


kategorie: Świat,
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych