11 - 04 - 2020

Recenzja: Todd Burpo, Lynn Vincent „Niebo istnieje… Naprawdę!”


Nie ma chyba człowieka, który nie zastanawiał się nad tym, co czeka nas po śmierci. Tak wiele mamy pytań, jednak odpowiedź każdy pozna w swoim czasie. Wielokrotnie możemy natomiast usłyszeć o osobach, które przeżyły śmierć kliniczną. Wiele relacji wskazuje na podobieństwa ich przeżyć, podczas przebywania na granicy życia (lub mówiąc wprost – po tamtej stronie).

Podobną historią dzieli się ojciec małego chłopca, który znalazł się w takiej sytuacji. Poznamy niezwykłe losy dziecka, naznaczonego wielką łaską, by zobaczyć to, czego dostępują ludzie uczciwi i dobrzy – jak wygląda niebo.

Większość niewierzących może się w tym momencie uśmiechnąć, jednak książka zasługuje na uwagę. Dla tych, którzy potrzebują pokrzepienia, będzie doskonałą okazją na podbudowanie wiary i być może impulsem, aby godniej żyć. Natomiast dla kpiących będzie przyczynkiem do zastanowienia się, jak kilkulatek mógł wiedzieć o pewnych sprawach, które raczej nie były dla niego oczywistością.

Szczegóły, o których wspomina bohater książki, są niezwykle zaskakujące, nie tylko dla jego rodziców. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że dla dziecka jego doświadczenia i przeżycia nie z tego świata są czymś tak namacalnym, jak dzień i noc. To my dorośli za dużo rozmyślamy i kalkulujemy. Być może dlatego Jezus mawiał, że wszyscy musimy być jak dzieci, aby dostąpić szansy przebywania z Nim po śmierci, która może okazać się przejściem do prawdziwego życia.

Oznacza to, iż powinniśmy mieć ufne i otwarte podejście do spraw, które mogą być dla nas niezrozumiałe tylko dlatego, że oceniamy je ze swojej ziemskiej, materialnej perspektywy, a nie tej duchowej. Taką otwartość i nieskażenie życiem posiadał ten mały bohater książki i być może dlatego za jego pośrednictwem ludzie na ziemi mogą się dowiedzieć, że niebo istnieje… naprawdę.

Fakt, że książka jest niezwykle ciekawa i inspirująca sprawił, że powstała jej filmowa adaptacja. I choć film jest równie godny uwagi, książka lepiej oddaje duchowy przekaz przeżyć bohatera. Zaręczam, że dla czytelników codzienność po tej lekturze może już nie być taka sama, bo gdzieś z tyłu głowy będą słyszeć, że jest nadzieja na lepsze życie.

N.kategorie: Książka, Wiara,
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych