10 - 02 - 2020

Klub Sportowy „X Fight” Piaseczno – rozmowa


Klub sportów walki z Piaseczna to tradycyjnie kickboxing na wysokim poziomie. To ze względu na tę właśnie dyscyplinę jest rozpoznawalny. Nie oznacza to jednak, że KS „X Fight” nie prowadzi zajęć w zakresie boksu amatorskiego. 

Wszyscy miłośnicy szlachetnej walki na pięści mają możliwość trenować w klubie pod czujnym okiem utytułowanego pięściarza, Pana Łukasza Maszczyka, który znalazł dla nas chwilkę i odpowiedział na poniższe pytania. Dziękujemy i życzymy owocnej pracy w klubie oraz samych sukcesów na ringu. 

1. Jaka jest obecnie kondycja piaseczyńskiego pięściarstwa na tle polskiego boksu amatorskiego? Na jakim poziomie organizacyjnym i sportowym jest Wasz klub? Czy klub się rozwija i przyciąga nowych adeptów tego sportu?

Poziom pięściarstwa w boksie olimpijskim w Polsce nie jest na wysokim poziomie, ciężko określić, jak klub z Piaseczna wypada na tym tle. Klub ciągle przyciąga nowych adeptów tego sportu, lecz nie mają inspiracji, żeby rywalizować o największe tytuły w kraju w gronie seniorskim. 

2. Czy warunki treningowe, jakie posiadacie, są według Was wystarczające do tego, żeby uprawiać tę dyscyplinę sportu z nadzieją na wychowanie i wyszkolenie dobrych zawodników?

Klub cały czas przechodzi modernizację obiektu, w którym trenujemy. Warunki są dosyć dobre, na wychowanie zawodników wysokiej klasy, ale tak naprawdę nie od warunków zależy wyszkolenie zawodnika dobrej klasy. Bardzo dużo zawodników, którzy zdobywają laury, jest właśnie z małych miejscowości, gdzie warunki nie są sprzyjające. Można powiedzieć, że ciężkie warunki kształtują charakter. :)

3. Dla ilu osób prowadzicie obecnie treningi? Jak często trenujecie w tygodniu i czy szkolicie w grupach mieszanych wiekowo, czy z podziałem na konkretne roczniki?

Treningi prowadzone są dla dwóch grup, ok. 15 osób na grupę, początkującej i średnio zaawansowanej, dwa razy w tygodniu. Trzeci trening jest dla obu grup.

4. Czy Wasza sekcja pięściarska może liczyć na wsparcie finansowe z zewnątrz, czy utrzymuje się tylko z własnych środków, w oparciu o pracę pasjonatów pięściarstwa?

Klub może liczyć na wsparcie finansowe gminy Miasta Piaseczno, także sekcja bierze udział w projekcie Akademia Boksu Olimpijskiego.

5. Czy występy Waszych zawodników w zawodach to główny cel Waszej działalności, czy skupiacie się raczej na treningach i rozwoju własnych umiejętności? Może angażujecie się też w inne poza zawodami wydarzenia?

Klub angażuje się organizacją wielu zawodów w kickboxingu dla dzieci i młodzieży, sekcja wychowała kilkunastu Mistrzów Świata i Europy w tej dyscyplinie. Boks dołączył do Piaseczna 6-7 lat temu, gdzie zdobył parę znaczących tytułów w kraju w gronie najmłodszych zawodników. Cały czas podnosimy umiejętności naszych podopiecznych z nadzieją na wychowanie wielkich zawodników.

♦ Na pytania odpowiadał trener Łukasz Maszczyk.

Czytaj również:

Uniq Fight Club Warszawa – rozmowa

Akademia Bokserska Libiąż — rozmowa

Stal Stalowa Wola Boxing Team — rozmowakategorie: Region, Sport,
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych