2020-04-11

Książka: Todd Burpo, Lynn Vincent „Niebo istnieje… Naprawdę!”


Nie ma chyba człowieka, który nie zastanawiał się nad tym, co czeka nas po śmierci. Tak wiele mamy pytań, jednak odpowiedź każdy pozna w swoim czasie. Wielokrotnie możemy natomiast usłyszeć o osobach, które przeżyły śmierć kliniczną. Wiele relacji wskazuje na podobieństwa ich przeżyć, podczas przebywania na granicy życia (lub mówiąc wprost – po tamtej stronie).

Podobną historią dzieli się ojciec małego chłopca, który znalazł się w takiej sytuacji. Poznamy niezwykłe losy dziecka, naznaczonego wielką łaską, by zobaczyć to, czego dostępują ludzie uczciwi i dobrzy – jak wygląda niebo.

Większość niewierzących może się w tym momencie uśmiechnąć, jednak książka zasługuje na uwagę. Dla tych, którzy potrzebują pokrzepienia, będzie doskonałą okazją na podbudowanie wiary i być może impulsem, alby godniej żyć. Natomiast dla kpiących będzie przyczynkiem do zastanowienia się, jak kilkulatek mógł wiedzieć o pewnych sprawach, które raczej nie były dla niego oczywistością.

Szczegóły, o których wspomina bohater książki, są niezwykle zaskakujące, nie tylko dla jego rodziców. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że dla dziecka jego doświadczenia i przeżycia nie z tego świata są czymś tak namacalnym, jak dzień i noc. To my dorośli za dużo rozmyślamy i kalkulujemy. Być może dlatego Jezus mawiał, że wszyscy musimy być jak dzieci, aby dostąpić szansy przebywania z Nim po śmierci, która może okazać się przejściem do prawdziwego życia.

Oznacza to, iż powinniśmy mieć ufne i otwarte podejście do spraw, które mogą być dla nas niezrozumiałe tylko dlatego, że oceniamy je ze swojej ziemskiej, materialnej perspektywy, a nie tej duchowej. Taką otwartość i nieskażenie życiem posiadał ten mały bohater książki i być może dlatego za jego pośrednictwem ludzie na ziemi mogą się dowiedzieć, że niebo istnieje… naprawdę.

Fakt, że książka jest niezwykle ciekawa i inspirująca sprawił, że powstała jej filmowa adaptacja. I choć film jest równie godny uwagi, książka lepiej oddaje duchowy przekaz przeżyć bohatera. Zaręczam, że dla czytelników codzienność po tej lekturze może już nie być taka sama, bo gdzieś z tyłu głowy będą słyszeć, że jest nadzieja na lepsze życie.

N. 
 
Marzec 2021
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych