2013-09-19

Słyszę kaszel wokół siebie


„Co to kurwa się dzieje? Jestem tak wkurwiony, że obrabuję ten bank i wysadzę .../CENZURA/... Dobra jestem spokojny, ale kurwa widzę...”. Chcecie usłyszeć zacytowany fragment kawałka w całości z właściwą nutą oraz zarymowany na wysokim poziomie... to zapraszam do oficjalnego odsłuchu solówki AK47, utwór 'Vabank'.

No dobra, ja tymczasem słyszę i widzę... Słyszę kaszel wokół siebie jadąc zatłoczonym miejskim autobusem... Słyszę o tym, że jakiś czas temu na patencie przekręcono władzę spółki Metro Warszawskie na około 560 tyś.

Petent stary jak świat... czyli pismo z informacją o zmianie rachunku bankowego, na który należy przelewać wynagrodzenie wynikające z kontraktu na sprzątanie. Jestem wkurwiony, bo takie niedopatrzenie zapewne wpłynie na koszty usług transportu miejskiego lub ich jakość...

Słyszę o tym, że jakieś magiki od zaawansowanych zabaw komputerem mogli złamać klucze do kodowania warszawskich kart miejskich, przez co na lewo można było sobie takową doładować, płacąc znacznie mniej niż w oficjalnym obiegu. Co najlepsze, ZTM nie jest w stanie określić skali procederu...

Dodam jeszcze, że cały proceder wykryto prawdopodobnie przez przypadek w wyniku głupoty lub niewiedzy samych użytkowników kart nabitych na lewo. Po prostu około 900 osób samych zgłosiło się do ZTM z kartami w ręku, przez co możliwe było wykrycie całego wałka.

Cóż, już w maju tego roku ZTM czasowo wstrzymało kodowanie biletów na okaziciela „z powodu zaawansowanych prac nad wdrożeniem zabezpieczeń na Warszawskiej Karcie Miejskiej...”.  

I znowu słyszę bardzo blisko siebie kaszel, który na chwilę odrywa mnie od tej całej rozkminy... odwracam się i widzę zasmarkaną i nieadekwatnie do pogody ubraną paniusię, która wydobywa z siebie ów kaszel...  Za nią na szybie moją uwagę przykuwa plakat informujący o europejskim dniu bez samochodu – przypadającym na 22 września - i z możliwością poruszania się w tym dniu po Warszawie komunikacją miejską za darmo.

Taką uchwałę podjęła Rada Warszawy... Przez chwilę moje usta miały przybrać pozę wskazującą na zadowolenie... Jednak zaraz skrzywiły się, tak jak samochód widniejący na plakacie z informacją o dniu bez fury... Do mózgu dotarło, że 22 września to NIEDZIELA...

PS W Poznaniu decyzją Rady Miasta ów dzień został rozszerzony na tydzień...  Można?

W. Sąsiad


 
 
Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych