2013-09-25

To nie moje państwo!!!


Państwo, dla każdego oznacza coś innego. Dla niektórych równoważne jest z ojczyzną, inni rozumieją pod tą nazwą administrację, rząd itp. A ja mam Wroga.

Dla mnie państwo jest zaprzeczeniem jakiegokolwiek pojęcia wolności, zarówno narodowej czy osobistej. Niech każdy z nas na szybko przypomni sobie choć jeden kraj, który zapewnił wolność narodowi? Żaden!!! Zawsze liczyły się tylko interesy władzy.

Dlatego odrzucam całkowicie związek z państwem „polskim”, a czuję więź tylko z narodem. Pewnie dla większości będzie to narodowy anarchizm, ale ja to określam jako Wolnościowy Nacjonalizm. Bo Wolność i Naród to dla mnie najważniejsze wartości.

Wolność osobistą można osiągnąć tylko w społeczeństwie, a nie samodzielnie. Naród jest czymś naturalnym i głupotą jest zaprzeczanie jego znaczeniu dla wolności osobistej. Dlatego skłaniam się do działalności prospołecznej. Oddolnego budowania autonomicznych społeczności, na zasadach demokracji bezpośredniej (ludowej), które będą wspomagać sobie z względu na tożsamość narodową.

Uważam, że małe społeczności są w stanie lepiej sobą zarządzać niż scentralizowane państwo. Głównym wrogiem jest międzynarodowy kapitalizm (globalizacja). Jedyną opcją walki z nim jest skupienie się na tożsamości narodowej i patriotyzm lokalny.

Naszym zadaniem jest oprócz polityki historycznej przede wszystkim działalność społeczna. Skupienie się na prawach pracowniczych, lokatorskich. Aktywne działanie na rzecz własnej wspólnoty, działającej na terenie naszego zamieszkania. Dlatego wzywam do aktywizmu na co dzień, a nie tylko w święta.

Oxymoron


 
 
Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych