2021-02-21

Łazik na Marsie – porażka


Naukowcy są szaleni. Mówię to na podstawie własnych obserwacji i zgadzam się z myślą Michała Bakunina, który twierdził, że gdyby pozwolić naukowcom realizować swoje plany bez ograniczeń, powstałaby jakaś niebezpieczna dyktatura. Zresztą, która dyktatura może być bezpieczna?

Widok naukowców z siedziby NASA, tryumfalnie podnoszących ręce w geście jakiegoś zwycięstwa po lądowaniu jakiegoś wózka na Marsie, to dla mnie widok kosmicznie śmieszny, ale i też przerażający właśnie. Oto panowie zdobywcy kosmosu szczycą się przed nami swoimi wielkimi osiągnięciami.

Mamy im składać pokłony, ale w sumie za co? Za wydanie 2,4 mld dolarów włożonych w ten projekt (już proszą o więcej)? Tyle kasy, którą można by zainwestować w walkę z biedą i głodem na świecie. Ludzie umierają na raka, tu, na Ziemi, ale nikt chyba nie wkłada takiej kasy w prace nad lekarstwem na nowotwory, a tu wolną ręką wydaje się miliardy dolarów na robocika.

Gatunkowi ludzkiemu marzy się zatruwanie i degradowanie kolejnych planet? Bo swoją już degraduje, a nawet orbitę okołoziemską już zaśmiecił swoimi technicznymi wynalazkami. Co? Nie słyszeliście o elektrośmieciach krążących w kosmosie? To poczytajcie do czego jest zdolny nasz najmądrzejszy na Ziemi gatunek.

Ja jednak dalej nie mogę pojąć, dlaczego ludzie latają w kosmos, a nie potrafią wynaleźć lekarstwa na nowotwory? Dlaczego mamy niepoukładane sprawy na Ziemi, a pchamy się na Marsa? Szalone pomysły szalonych ludzi, przedstawiane nam jako sukces rodzaju ludzkiego. 
 
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych