2017-08-07

Służba Ochrony Państwa w miejsce Biura Ochrony Rządu


Powstaje nowy lepszy BOR, czyli Służba Ochrony Państwa. Nazwa zobowiązuje, a tradycji musi stać się zadość, więc nowa formacja zyska nowe uprawnienia. Wiadomo, terroryzm międzynarodowy itd., więc rozrost kompetencji można łatwo uargumentować.

SOP zajmie się rutynowo ochroną Umiłowanych Przywódców Państwa, a dodatkowo rozpoznawaniem zagrożeń m.in. z tak oto szczegółowo nakreślonych kategorii: bezpieczeństwo powszechne i porządek publiczny. W zakres kompetencji wejdzie również ochrona ważnych dla państwa obiektów publicznych.

Zastanawiające jest tylko, w jakim celu góra bawi się jeszcze w tłumaczenia przed społeczeństwem o konieczności rozbudowy państwa w imię bezpieczeństwa? Obawiają się realnego protestu osób, które przejmują się rozrostem uprawnień władzy? Są takowi? W Polsce widać tylko tych, którym władza, nawet rozrośnięta, wcale nie przeszkadza. Im przeszkadza tylko fakt, że akurat ta władza nie jest w ich rękach.

Może to kogoś zszokuje, ale niech to państwo rozrasta się dalej. Ta droga w końcu doprowadzi do jakiegoś przesilenia, tzn. uciążliwości związane z poszerzaniem uprzykrzających życie kompetencji władzy będą już tak duże, że nawet ci, którzy nie mieli dotychczas ochoty na oponowanie, zaczną się buntować. I nie będzie już można wszystkiego wytłumaczyć względami bezpieczeństwa, jak i tym, że „uczciwi ludzie nie mają się czego obawiać”. Tych „uniedogodnień”, wynikających z autorytarnych zapędów państwa, będzie coraz więcej, i nie skończy się tylko na głupiej rejestracji numerów telefonów.

Dodajmy jeszcze do tego nakładanie nowych podatków, uciążliwości fiskalne, marne perspektywy życia dla „wyedukowanych” w kraju.    

A może to przesilenie już nastąpiło, skoro istnieje takie zjawisko, jak emigracja zarobkowa? Z jednej strony góra ma wszelkie bunty z głowy, choć brak rąk do pracy jest coraz bardziej odczuwalny. 
 
Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych