2017-08-07

Służba Ochrony Państwa w miejsce Biura Ochrony Rządu


Powstaje nowy lepszy BOR, czyli Służba Ochrony Państwa. Nazwa zobowiązuje, a tradycji musi stać się zadość, więc nowa formacja zyska nowe uprawnienia. Wiadomo, terroryzm międzynarodowy itd., więc rozrost kompetencji można łatwo uargumentować.

SOP zajmie się rutynowo ochroną Umiłowanych Przywódców Państwa, a dodatkowo rozpoznawaniem zagrożeń m.in. z tak oto szczegółowo nakreślonych kategorii: bezpieczeństwo powszechne i porządek publiczny. W zakres kompetencji wejdzie również ochrona ważnych dla państwa obiektów publicznych.

Zastanawiające jest tylko, w jakim celu góra bawi się jeszcze w tłumaczenia przed społeczeństwem o konieczności rozbudowy państwa w imię bezpieczeństwa? Obawiają się realnego protestu osób, które przejmują się rozrostem uprawnień władzy? Są takowi? W Polsce widać tylko tych, którym władza, nawet rozrośnięta, wcale nie przeszkadza. Im przeszkadza tylko fakt, że akurat ta władza nie jest w ich rękach.

Może to kogoś zszokuje, ale niech to państwo rozrasta się dalej. Ta droga w końcu doprowadzi do jakiegoś przesilenia, tzn. uciążliwości związane z poszerzaniem uprzykrzających życie kompetencji władzy będą już tak duże, że nawet ci, którzy nie mieli dotychczas ochoty na oponowanie, zaczną się buntować. I nie będzie już można wszystkiego wytłumaczyć względami bezpieczeństwa, jak i tym, że „uczciwi ludzie nie mają się czego obawiać”. Tych „uniedogodnień”, wynikających z autorytarnych zapędów państwa, będzie coraz więcej, i nie skończy się tylko na głupiej rejestracji numerów telefonów.

Dodajmy jeszcze do tego nakładanie nowych podatków, uciążliwości fiskalne, marne perspektywy życia dla „wyedukowanych” w kraju.    

A może to przesilenie już nastąpiło, skoro istnieje takie zjawisko, jak emigracja zarobkowa? Z jednej strony góra ma wszelkie bunty z głowy, choć brak rąk do pracy jest coraz bardziej odczuwalny. 
 
Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych