2016-11-28

Pokojowy opór / Cenzura w Hiszpanii / Francuzi deportują przekupując


Pokojowy opór

Warto zapoznać się z linkowanym wywiadem, jaki udzielił pracownik Międzynarodowego Centrum Konfliktu Bez Przemocy. Każdy znajdzie coś ciekawego. Oko sponarchisty dostrzegło „to coś” w wymowie argumentów o finansowaniu rewolucji z zewnątrz, a dokładniej w podważeniu tej naczelnej tezy zwolenników fantastyki. Czyli rewolucja, akt buntu społecznego, to intencja właśnie społeczeństwa, a nie, jak głoszą ludzie szukający na każdym kroku teorii spiskowych, zewnętrznych skrytych agitatorów.

(...) Odmowa lub wycofanie tego posłuszeństwa przez wystarczającą liczbę ludzi, prowadzi do upadku nawet najbardziej opresyjnego systemu. (...)

Kontekstyspoleczne.umcs.lublin.pl


Cenzura w Hiszpanii

Jak zauważyła osoba, która podzieliła się z nami poniższą informacją: wolność w wykonaniu demoliberalnym. Jeśli jakiś Putin, czy inny tego typu polityk, chciałby wprowadzić coś takiego u siebie, to podniosłoby się larum na cały świat, a tak, jak widać wychodzą z założenia, że nie ma zmiłowania dla wrogów przedstawicieli „demokracji”.

Rzecz w tym, że sprawująca władzę w Hiszpanii Partia Ludowa chce zakazać memów pod adresem polityków. Powstaje w tej sprawie projekt ustawy, która zakaże w Internecie obrazków z komentarzami z politykami w roli głównej.

Trzeba przyznać, że tamtejsza władza poważnie potraktowała kwestię dbałości o swój wizerunek, a przy okazji jeszcze bardziej go nadszarpnęła.


Francuzi deportują przekupując

Na kolejny ciekawy pomysł wpadli z kolei francuscy włodarze. Ponieważ nie wiedzą już jak poradzić sobie z imigrantami, postanowili ich przekupić kwotą rzędu 2,5 tys. euro, którą jednorazowo przyznawaliby każdemu, kto dobrowolnie upuściłby Francję do końca roku. Chodzi o imigrantów spoza UE. Sama wypłata to nic, bo imigranci mogą też liczyć na wsparcie rzędu 10 tys. euro na założenie własnej firmy w kraju macierzystym.  

Czyli ściągnęli do siebie socjalem, a teraz chcą przebić go jednorazową kwotą na odchodne. Ciekawe jaka będzie reakcja obrotnych imigrantów? Zapewne to sobie dobrze przekalkulują, a władza (dokładnie, to obywatele, której ta władza wydaje pieniądze) i tak nie zrealizuje swoich planów na rozwiązanie problemu imigracyjnego, bawiąc się w tę przedziwną deportację. W końcu można sobie wyjechać, wrócić – kombinacji dla obrotnych ludzi jest wiele.

Jeśli ktoś jednak chce wierzyć w oficjalne statystyki, którymi szczyci się strona rządowa, to dla jego uciechy można podać, że francuska władza podaje liczbę 3051 imigrantów, których wysłała w ten sposób w „drogę powrotną”.


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych