2016-11-21

Działanie zamiast polityki / Warto regularnie biegać / Alkohol? Nie piję!


Działanie zamiast polityki

Kolejny tekst z kategorii tych „uświadamiających”, ktoś powie „nudnych”, choć nie przeczyta z niego nawet akapitu. Ale skoro społeczeństwo niedoinformowane jest społeczeństwem manipulowanym – nie dziwi fakt, że ludzie mają alergię na czytanie. Tekst porusza kwestię raczej wypieraną z ludzkiej świadomości, ogarniętej ogólnopaństwową propagandą, a mianowicie – czy można zastąpić politykę inną formą organizacji życia publicznego?  

Politykę postrzegam jako korumpujący kompromis ze złem – zalegalizowanie i wybielenie jego części.

Slib.pl


Warto regularnie biegać

A teraz dawka informacji o zdrowiu, jako że niniejszy portal stara się promować aktywność, a co za tym idzie zdrowy tryb życia. Na pierwszy ogień ważna, choć może banalna informacja – regularne bieganie jest korzystne dla naszego organizmu.

Otóż, wedle naukowców z University of Ottawa w Kanadzie, bieganie w sposób regularny może przyczynić się do wytwarzania w organizmie neuropeptydu VGF, który powoduje, iż w mózgu tworzone są połączenia nerwowe (synapsy).

Badania te, przeprowadzone na myszach i wymagające dalszych analiz, mogłyby oznaczać, że każda regularnie biegająca osoba zmniejsza ryzyko wystąpienia u siebie stwardnienia rozsianego, w którym występuje zniszczenie osłonki mielinowej w mózgu. Tak się bowiem składa, że zwiększona synteza VGF przekłada się na powstawanie osłonki mielinowej na włóknach nerwowych i lepszego przekazywania sygnałów w mózgu.

Nic tylko regularnie uprawiać sport i podnosić tym samym swoją kulturę fizyczną!


Alkohol? Nie piję!

Gdzieś na stronie głównej była już o tym mowa, ale przypominania o tym, że alkohol to trucizna nigdy za mało. Wiadomo, każdy szanujący się sportowiec stroni od alkoholu, a każdy straight edge mówi nie używkom. Dodajmy do tego postawę nonkonformistyczną, wyrażającą się w trochę innym rozumowaniu dobrej zabawy, niż pojmuje to dzisiaj odurzony tymi używkami ogół. Krótko mówiąc – kultura picia nie dla ludzi świadomych.

Świadomych chociażby tego, że alkohol jest coraz częściej postrzegany przez naukę jako czynnik wywołujący nowotwory. Jak podaje Międzynarodowa Agencja do Badań nad Rakiem (IARC), około 700 tys. nowotworów złośliwych, jakie stwierdza się każdego roku na świecie, ma swoje przyczyny w spożywaniu alkoholu.

Czyli życie w trzeźwości to nie tylko większa świadomość swoich poczynań, ale także dbanie o swoje zdrowie bardziej, niż to się wcześniej wydawało.


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych