2016-09-02

Na korzyść skarbówki / Protesty w Gabonie / Protesty w Wenezueli


Na korzyść skarbówki

To zdziwienie ludzkie, że organ państwowy nie będzie wydawał decyzji negujących własne działania jest nawet zabawne. „Jak to!? Orzekli, że mają rację!? A prawo!?” – powiedział Kowalski, który nie jest w stanie pojąć, że los podatnika jest tożsamy z losem niewolnika.

Zero – tyle wynosi liczba interpretacji, w których skarbówka rozstrzygnęła wątpliwości na korzyść podatników.

Rp.pl


Protesty w Gabonie

Zajścia w odległym Gabonie po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, które wygrał niejaki Ali Bongo, despota nadzorujący wraz ze swoją rodzinką tamtejszą machinkę państwową przez prawie 50 lat.

Swoje niezadowolenie wyraziły przede wszystkim ubogie dzielnice Libreville. Podpalono budynek parlamentu, stwierdzono pożary w innych częściach miasta. Potwierdzają się też informacje o rannych oraz zabitych, do czego miały się przyczynić siły bezpieczeństwa.  

Gabon to była kolonia francuska, który eksportuje głównie ropę naftową. Choć dane mówią o dobrych zarobkach Gabończyków, co stanowi papierkowy efekt wyliczeń ze sprzedaży ropy naftowej, jedna trzecia ludności tego państwa żyje w skrajnej biedzie.


Protesty w Wenezueli

Od protestów nie są wolne również ulice Caracas w Wenezueli, której mieszkańcy mają coraz gorszą sytuację ekonomiczną. Dlatego można powiedzieć, że ostatnie dwa odrębne uliczne marsze przeciwników i zwolenników władzy to coś więcej, niż tylko walka na sympatie partyjne.

To największy protest opozycji od dwóch lat, która zgromadziła na ulicach Caracas dziesiątki tysięcy przeciwników prezydenta Maduro. Nie obyło się bez starć z policją i drobnych incydentów. Przed marszem służby zatrzymywały rozpoznawalnych przedstawicieli opozycji. Ich oponenci również wyszli na ulice, chcąc w ten sposób poprzeć swojego idola i oskarżając jego przeciwników o próby zamachu stanu.  
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych