2016-08-18

Polak – eksploatowany przez chciwy system / Ostre kary za podbieranie pieniędzy państwu / ROD mają zniknąć


Polak – eksploatowany przez chciwy system

Część stała systemu gospodarczego opartego na podnoszeniu statystyk sprzedaży – wykorzystywanie pracownika. Taki model gospodarki, obnażający ułomność natury ludzkiej, której imię Chciwość.  

Godziny nadliczbowe to plaga w polskich firmach. Aż trzech na czterech polskich pracowników pracuje więcej niż przepisowe 40 godzin w tygodniu. (...)

Biznes.onet.pl


Ostre kary za podbieranie pieniędzy państwu

Tak się im śpieszy do zapełniania kasy państwa, że już nawet nie dbają o detale swoich nowych rozporządzeń. Co tam sprawiedliwe podejście, o łagodzeniu ucisku fiskalnego nawet nie wspominając. Ma być kara i skuteczniejsze pozyskiwanie funduszy na funkcjonowanie ciągle nienażartej biurokracji państwowej.

Zaproponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zwiększenie kar za oszustwa w podatku VAT, mogą mieć zastosowanie także dla przedsiębiorców nie działających w celu dokonania wyłudzenia podatku. (...)

Biznes.interia.pl


ROD mają zniknąć

Znowu chciwość, ale już pod inną postacią? Zagarniają czas człowieka, eksploatując go w pracy. Czy poniższy przykład oznacza, że niektórzy chcą też zagarnąć ziemię pod swoje inwestycje? Więcej wyjaśnień u źródła.  

ROD to nazwa ogrodów społecznych, którym opiekuje się kolektyw powiązany z europejską siecią Reclaim the Fields, przeciwstawiający się nasilającemu zjawisku grabieży ziemi w miastach i na wsi, oraz globalnemu rynkowi żywności. (...)

Reclaimthefieldspl.noblogs.org


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych