2016-08-01

Państwo stłumi wolną przedsiębiorczość / Hipisi, pionierzy wolności i oddolnego działania? / Filmowo: Mały chłopiec o wolności...


Państwo stłumi wolną przedsiębiorczość

Poniżej link do artykułu o ekonomii współpracy. Należałoby się odnieść do kilu zawartych w nim stwierdzeń.

Władza chciałaby kontrolować wszelkie poczynania ludzkie, jak zwykle obłudnie tłumacząc to „dbałością o dobro wspólne”. Wszystko w ramach zasady: „Biurokracja wścieka się, gdy traci, a zwykły człowiek się bogaci”. To samo niepokoi wszelkie firmy, banki, koncerny, producentów itp. pośredników, bez których nie moglibyśmy się rzekomo obejść.

Dlatego, gdy ludzie będą omijać oficjalnych dostarczycieli usług, nie będzie to zagrożeniem dla żadnej „gospodarki”, tylko dla kasy państwa. Gospodarkę będą tworzyć ludzie swoimi nowymi pomysłami. Straszenie „pękaniem” branż i pewnie ich załamaniem to zwykła przesada. Każda branża będzie musiała dostosować swoje usługi do nowych potrzeb ludzkich i na pewno – jak zawsze i z korzyścią dla konkurencji – zrobi to (albo przynajmniej zrobiłaby, gdyby nie ręka wyciągnięta od państwa). Hamowanie tego zjawiska regulacjami państwowymi to kolejny zamach na wolność i swobodę działania w rzekomo wolnej Unii Europejskiej.

Spokojnie, ludzie są „przygotowani do tej rewolucji”, gdyż sami ją tworzą. Nieprzygotowani są co najwyżej regulatorzy naszego życia za państwowego biurka, którzy na wszystkim chcą położyć swoją kontrolną łapę. Stąd na razie tylko zakazy, potem zapewne przyjdą z ich strony przemyślane działania zmierzające do oharaczowania wolnej przedsiębiorczości.

I to porównanie do tych świateł... Gdy gasną światła na skrzyżowaniu obowiązują przepisy, które każdy powinien znać, a nie silne łokcie. Gdyby ich nie było, ludzie sami by je stworzyli. Że gubią się bez świateł. Trzeba podziękować kontrolującemu każdy aspekt naszego życia państwu, które z ludzi robi niedołężnychi ubezwłasnowolnionych do tego stopnia, że brak odgórnych nakazów (w tym przypadku konkretnie świateł) wywołuje u tych niewolników stany niepokoju.

Nowe technologie sprawiają, że gospodarka szybko się zmienia. (...)

Forsal.pl


Hipisi, pionierzy wolności i oddolnego działania?

Pożyteczne wolnościowe działanie zostało niegdyś zainicjowane przez osoby związane z ruchem hipisowskim w Polsce. Oczywiście wszelkie oznaki niezależności były wtedy zwalczane przez władzę, jak i sceptycznie traktowane przez uprzedzone społeczeństwo. Należałoby zadać pytanie: czy dzisiaj nie byłoby niestety podobnie?  

Od wczesnych lat siedemdziesiątych zjeżdżało tu niemało ludzi z zawieszonymi na piersiach pacyfami.

Nowahistoria.interia.pl


Filmowo: Mały chłopiec o wolności...

https://www.youtube.com/watch?v=cvE95EVYCRg


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych