2016-07-26

Stawiają na energię państwową / Stawiają na większą kontrolę / Kamery nie zapewniają bezpieczeństwa


Stawiają na energię państwową

Przypomnienie o efektach centralnego planowania, gdy jedna określona siła rządząca decyduje w kwestiach ekonomicznych, tłumacząc swoje działania tzw. wyższą koniecznością i rzecz jasna bezpieczeństwem. Efekt – wzrost kosztów, a dla ludzi podniesienie rachunków. Oświeceni rządzący stawiają (to słowa eksperta) na konwencjonalne pozyskiwanie energii, czyli dopłacanie do państwowej energetyki w celu zachowania rezerwy energetycznej. Odnawialne źródła energii, czyli wykorzystywanie warunków atmosferycznych do jej pozyskiwania, nie znalazły już uznania u naszych Przewodników. Pewnie z uprzedzeń do kapitału prywatnego i miłości do państwowego. Już za niedługo poczujemy tę miłość, gdy nam ubędzie pieniędzy w portfelach.  

Nowe rozwiązania dotyczące rynku mocy, proponowane przez resort energetyki, spowodują wzrost rachunków za prąd. (...)

Bankier.pl


Stawiają na większą kontrolę

Od poniedziałku 25 lipca obowiązują nas nowe przepisy o „działaniach antyterrorystycznych”. Od teraz trzeba będzie m.in. podawać swoje dane osobowe przy zakupie kart telefonii komórkowej, w tym PESEL lub nr dowodu osobistego, gdyż inaczej owa karta nie będzie działać.

Kontrolerzy dopięli swego – uprawnienia służb będą większe, czyli automatycznie prywatność i swoboda ludzi będzie mniejsza.  Bezpieczeństwo przez to nie będzie większe, ale ułuda poczucia tego bezpieczeństwa wśród mas już tak. Następnie jacyś szaleńcy przeprowadzą gdzieś kolejny zamach i następna antywolnościowa ustawa będzie już gotowa do przeforsowania.


Kamery nie zapewniają bezpieczeństwa

Mit kamer, podobnie jak mit fotoradarów na drogach, które gwarantują bezpieczeństwo w miejscach publicznych, jest dość dobrze rozpowszechniony, inaczej mówiąc: utrwalony w świadomości ludzkiej. Należałoby jednak odnosić się nie do mitów, a konkretnych danych naukowych.   

Wydawać by się mogło, że rosnąca popularność monitoringu jest powodowana oszałamiającymi sukcesami w walce z przestępczością. Badania jednak wykazują zupełnie coś innego.

Wiz.pl


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych