2016-07-08

Wenezuelki szturmują granicę / Czy ta zbrodnia ma kolor? / Ustawą w wolność wyboru


Wenezuelki szturmują granicę

Zdesperowani ludzie za nic mają ograniczenia, jakie wprowadzają sobie państwa w celu kontrolowania swoich niewolników. Gdyby tak społeczeństwo nie było skazane na urojenia władzy, której „środki przymusu bezpośredniego” pozwalają na kierowanie naszym życiem dla nasycenia swojej rządzy posiadania. Albo, gdyby miało tak więcej odwagi, żeby powiedzieć „dosyć”.      

Około 500 Wenezuelek sforsowało we wtorek czasu lokalnego zamkniętą od prawie roku granicę z Kolumbią, żeby kupić żywność i towary (...)

Bankier.pl


Czy ta zbrodnia ma kolor?

Mass media w Polsce nadmieniły o zabiciu dwóch Czarnych w USA przez białych policjantów, oczywiście sugerując rasowe tło zbrodni. Wszelkie niedomówienia o „kolorze zbrodni” miał rozwiać polityk Barack Obama, wygłaszając swoją stałą regułkę o prześladowaniu nie-Białych.

Pomijając już jednak sympatie pomiędzy rasami w USA. Czy to ciągłe szczucie na siebie przedstawicieli różnych ras, podkreślanie konfliktu między nimi, nie prowadzi do kierowaniu ludzkiej frustracji na manowce, odwracając uwagę od brutalności władzy wobec człowieka, niezależnie od jego pochodzenia czy jakichkolwiek innych parametrów?

Od policyjnych kul giną zarówno Biali, jak i Czarni – może to powinno dać ludziom do myślenia w kwestiach związanych z zagrożeniem życia i bezpieczeństwa?  


Ustawą w wolność wyboru

Nic tak nie wyprowadza z równowagi, jak zapach dymu z papierosa i władza, której wydaje się, że lepiej wie za ludzi, co powinni robić ze swoim życiem. Można stwierdzić, że e-papieros to prawie taki sam syf, jak zwykłe fajki, ale przynajmniej nie czujemy jego smrodu przy bezpośrednim kontakcie ze śliniącym go śmierdzielem (czytaj: palaczem). To również dobry sposób pośredni na rzucenie samych fajek. Zawsze jakaś ewentualność, do której ograniczą ludziom dostęp, jak zawsze zatroskani o nasze bezpieczeństwo politykierzy. Ciekawe, na ile liczą w wyniku tej decyzji? Bo tylko naiwni wierzą w troskę władzy o nasze zdrowie?  

Dzień 6 lipca 2016 r. można uważać za początek końca e-papierosów w Polsce. Tego właśnie dnia Sejm RP zakończył pracę nad ustawą anty-tytoniową. (...)

Slib.pl



 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych