2016-07-02

Dla naszego bezpieczeństwa / Dla naszego zdrowia / Państwo nie może kontrolować się samo


Dla naszego bezpieczeństwa

Poniższe zmiany, jakie będziemy zawdzięczać naszemu kochanemu państwu, są dla zwiększenia poczucia naszego bezpieczeństwa, w celu poprawy jakości naszego życia. Nie, w żadnym wypadku nie jest to skubanie niewolników i nakaz życia według urojeń naszych panów.

Taryfikator mandatów za niektóre wykroczenia ma ulec zmianie. Kiedy to nastąpi - nie wiadomo. (...)

Moto.onet.pl


Dla naszego zdrowia

Zła wiadomość dla wielbicieli ulicznego jedzenia. Fast foody będą obłożone wyższym podatkiem VAT - zdecydował minister finansów, wydając nową interpretację przepisów podatkowych. (...)

Rmf24.pl


Państwo nie może kontrolować się samo

Niby się kontrolują, ale przecież nigdy nie będą w stanie uniknąć kłopotów z państwowym zarządzaniem. Ono zawsze będzie niewydolne, dlatego systemu nie można poprawić, choćby dokonywały się najlepsze z „dobrych zmian”. Karteczka z głosem na partie do kosza. Oddolnie działająca struktura drobnych samorządnych społeczeństw mogłaby najlepiej rozwiązywać swoje sprawy. Reagować szybko, niwelować patologie poprzez kontrolę ludzi z zewnątrz, wybieralne drobne zarządy bez uprzywilejowania ich członków. A jak ktoś jest uprzywilejowany, to nie musi się w praktyce przejmować żadną kontrolą. Nieprawidłowości będą się powtarzać, kolejne problemy będą rodzić się w toku pracy państwa, które dalej będzie zwodzić, że prawo służy ludziom, a nie trzymaniu społeczeństwa za mordę. To tak na marginesie do poniższej wiadomości.      

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych program standaryzacji komend i komisariatów policji został przygotowany nierzetelnie, a jego realizacja była obarczona błędami, co skutkowało ponoszeniem niepotrzebnych kosztów.

Nczas.com


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych