2016-06-24

Sprawne służby / Despotyzm władzy vs nasza wolność / Pracownicy vs pracodawca


Sprawne służby

Oto jak działają służby państwowe w obronie naszego zdrowia. Ich sprawność jest godna podziwu – człowiek umierał przez kilka godzin, lekarze nie wykryli zagrożenia dla życia, a na koniec władza sądownicza stwierdza: „nie ma winnych”.  

Przez kilka godzin mundurowi nie zainteresowali się konającym mężczyzną. 53-latek zmarł w izbie zatrzymań. Sprawa została umorzona.

Kurierlubelski.pl


Despotyzm władzy vs nasza wolność

Która to już odsłona działań urzędniczej góry w celu stłamszenia wolności? Ostatnio Umiłowany Przywódca Andrzej Duda podpisuje ustawę, która m.in. ogranicza wolność zgromadzeń, dopuszcza blokowanie treści w Internecie, czy wymusza rejestrację kart prepaid. Teraz nawet i Najjaśniejsza UE chce dołożyć swoje pięć groszy. A potem się dziwią: skąd ten Brexit? Skąd te niechętne nastroje?  

W Parlamencie Europejskim trwają prace nad dyrektywą „antyterrorystyczną”. W pierwotnie proponowanym kształcie przepisy miały  na celu ujednolicenie reguł dotyczących finansowania organizacji terrorystycznych czy szkolenia tzw. „zagranicznych bojowników”.  

Panoptykon.org


Pracownicy vs pracodawca

Spór pracowników z właścicielem. Chroniczny dylemat kapitalizmu. Bo niby ludzie tworzą firmę, więc powinni mieć coś do powiedzenia, ale to nie oni wykładają kasę, czyli firma ta nie należy do nich, czyli właściciel stwierdza, że może robić z ludźmi, co chce.    

Od wczoraj użytkownicy mediów społecznościowych nie przestają oczerniać właścicieli słynnych lokali z wegańskim jedzeniem Krowarzywa.

Bankier.pl


 


 
 
Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych