2016-06-14

Prywatnie się opłaca, państwowo już nie / Praca domowa dla kobiet / Dystrybutor Dobra


Prywatnie się opłaca, państwowo już nie

Oczywiście funkcjonariusz państwa, który gdzieś tam jest cytowany w tym artykule, nie przyzna oficjalnie, że działalność państwowa jest mniej wydajna niż działalność prywatna. Tak zazwyczaj bywa. Ale powstaje też do rozważenia inna kwestia – czy podążanie dużych prywatnych firm za zyskiem zawsze musi wiązać się z wyzyskiem. Tego też niestety jesteśmy dzisiaj świadkami, choć powinno paść słowo – „uczestnikami”.   

Patrząc na wyniki państwowych spółek węglowych, trudno uwierzyć, że górnictwo może być opłacalnym interesem. A jednak prywatni inwestorzy w to wierzą i przymierzają się do inwestycji w nowe kopalnie.

Forsal.pl


Praca domowa dla kobiet

Jest taka praca, która według analiz czyni szczęśliwym, i której nie dostrzegają urzędy (co jednym przeszkadza, wolnościowcom niekoniecznie). To praca domowa. I na nic wszystkie próby uszczęśliwiania na siłę, posyłania do pracy obojga rodziców, indoktrynowania w myśl zasady: „ta okropna kura domowa”. Kobiety wolą prace domowe, jak przynajmniej twierdzą brytyjscy badacze.

Praca, która czyni naprawdę szczęśliwym? Gospodyni domowa! Do takich wniosków doszli brytyjscy eksperci i przekonują, że matki, które zdecydowały się na pozostanie w domu są bardziej zadowolone z życia.

Mojawyspa.co.uk


Dystrybutor Dobra

Inicjatywa z zakresu ekonomii społecznej. Warto wspierać wszystko, co buduje solidarność.  

Pomysł „Dystrybutora Dobra” pojawił się w 2014 roku. Polega na stworzeniu automatów vendingowych sprzedających produkty wytwarzane przez podmioty ekonomii społecznej z wyraźnym zaznaczeniem misji i strategii społecznej. (...)

Polakpotrafi.pl


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych