2016-05-28

Niech ludzie decydują – nie ideologia / Ile z Ciebie wycisną w pracy? / Leczenie – znowu bez wyboru


Niech ludzie decydują – nie ideologia

Nie skupiajmy się na słowach przedstawicieli władzy, bo one stanowią tylko zwykły bełkot i pożywkę dla ludzi żyjących światem polityki. Został jednak poruszony ciekawy wątek w kontekście przyjmowania imigrantów. Zwolennicy ich przyjmowania żyją w swoim urojonym świecie ideologii, która nakazuje im bezkrytyczne wspieranie radykalnych przemian demograficznych. Przeciwnicy imigracji przytaczają swoją ideologię. A czy nie można by w końcu rzeczywiście wysłuchać społeczeństwa i dać ludziom prawdziwy demokratyczny wybór, żeby sami zdecydowali obok kogo chcą żyć i w jaki sposób należałoby rozwiązać problem imigrantów? Racjonalne podejście nie mieści się jednak w głowach fanatyków, sterowniczych naszych istnień. To niebezpieczny sort ludzi. I to jest dopiero problem – brak możliwości sterowania własnym życiem, gdyż z jednej strony dyrygują nami urzędnicy, z drugiej nawiedzeni ideolodzy swoich jedynie słusznych wizji świata.

Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere powiedział w piątek w Lipsku, że warunkiem przyjmowania uchodźców jest przynajmniej minimalna akceptacja tej polityki przez społeczeństwo. Polityk CDU bronił Kościoła przed zarzutami, że robi interesy na imigrantach.

Forsal.pl


Ile z Ciebie wycisną w pracy?

Badania bardzo ciekawe, dowodzące, że nie trzeba poświęcać swojego zdrowia na ołtarzu zysków bogatych cwaniaków, których pracownik jest własnością, a nie integralną częścią organizmu danego przedsiębiorstwa. Intrygujące jest jeszcze to, że analizy te przeprowadza się z zamysłem opracowania systemu podniesienia wydajności tego pracownika i tym samym pomnożenia zysków właścicieli firm. Czyli, inaczej mówiąc, eksperci, jak i biznes, zastanawiają się, jakby Cię wydajniej wyeksploatować Drogi Pracowniku, żeby lepiej na Tobie zarobić. Twoje zdrowie interesuje ich o tyle, o ile jego zachowanie będzie miało wpływ na korzyści finansowe, które będą mogli w przyszłości uzyskać. Może dobre i tyle, ale czy można zadowolić się życiem niewolnika w złotej klatce? To jednak dalej niewola, naznaczona kapitalistycznym wyzyskiem.   

Badania dowodzą, że przy sześciogodzinnym dniu pracy pracownicy rzadziej biorą zwolnienia lekarskie, są mniej zestresowani i ciężej pracują.

Forsal.pl


Leczenie – znowu bez wyboru

Dla nas sprawa jest oczywista – dać ludziom możliwość decydowania czy sami chcą płacić za leczenie, czy może chcą, żeby państwo dalej zabierało im na to ich zarobki. Ci, co chcą prywatnie, nie płacą obowiązkowych składek, gromadzą pieniądze we własnym zakresie i odpowiadają za swoje zdrowie. To jest wolność, odpowiedzialność i zdrowy rozsądek, bo biurokracja nie pożre tego, co przeznacza na swoje funkcjonowanie, a co pozostałoby w portfelach przyszłych pacjentów.     

Stwierdzenie, że system ochrony zdrowia w Polsce nie funkcjonuje tak, jak tego oczekują obywatele, to banał. Podobne uwagi w stosunku do swoich instytucji jednak wygłaszają także Niemcy, Francuzi czy Brytyjczycy. Prawda jest taka, że nasz ustawodawca niewiele może poradzić: opieka zdrowotna jest niedofinansowana i porównywanie naszego systemu do tego funkcjonującego chociażby w Holandii nie ma sensu.

Praca.gazetaprawna.pl


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych