2016-05-23

Ekonomiczna rzeczywistość / Europa już nie ta sama / Dane słabo chronione


Ekonomiczna rzeczywistość

Nasza wspaniała ekonomiczna rzeczywistość – mniejsza z nazewnictwem systemu. Po prostu zysk za wszelką cenę. W Polsce już raz było słychać o pampersach. A ile mamy przypadków przymuszania, zastraszania, terroru psychicznego w miejscu pracy? Tego nie ogarnia żadna skala, jak i badania, których w tej dziedzinie jakoś wyjątkowo skąpo.  

Oxfam America opublikował raport, z którego wynika, że pracownicy największych ferm drobiu w Stanach Zjednoczonych są zmuszani do chodzenia w pieluchach, aby maksymalnie ograniczyć przerwy związane z wyjściem do toalety.

Bankier.pl


Europa już nie ta sama

Struktura narodowa, a później kulturowa będzie się więc zmieniała. Nic nie wskazuje na zahamowanie tego zjawiska, gdyż współczesne trendy migracyjne zostaną zachowane – tzn. nie ustaną. Zmienia się oblicze Europy Zachodniej, jaką znamy i to w tempie ekspresowym.  

Dane Narodowego Biura Statystycznego Wielkiej Brytanii pokazują, że liczba unijnych imigrantów wzrosła w ubiegłym roku o 224 tys. do rekordowej sumy 2,15 mln. Po pracę przyjechało do Wielkiej Brytanii 229 tys. osób, licząc imigrantów spoza Unii Europejskiej.

Bankier.pl


Dane słabo chronione

Kolejna niezbyt pocieszająca informacja z zakresu ochrony naszej prywatności, której współczesne społeczeństwo wydaje się nie szanować. Zobaczymy do kiedy ludziom przestanie być obojętne śledzenie ich życia przez nieznajomych.    

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że stosowane przez państwowe podmioty systemy ochrony danych nie zapewniają ich bezpieczeństwa, działania realizowane w celu jego zapewnienia są prowadzone opieszale, bez z góry przygotowanego planu, a środki przeznaczane na ten cel są niewystarczające.

Nczas.com


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych