2016-05-02

Po dane od Facebooka / Polacy ciągną na nadgodzinach / Za nasze pieniądze – i na stratę


Po dane od Facebooka

Jedno to zbieranie informacji o prawdziwych przestępstwach, ale drugie, to wzrost przypadków, gdy służby zbierają informacje o potencjalnych „wrogach ustroju” czy „ obywatelach nieprzychylnych władzy”. A co, można im – kto ich kontroluje?  I coś nam mówi, że tych ostatnich przypadków będzie przybywało. Taki rykoszet wzrostu bezkarności służb przymusu państwowego.

611 nakazów o ujawnienie danych na temat Polaków wpłynęło do serwisu Facebook w drugiej połowie 2015 roku, wynika z opublikowanego kilka dni temu raportu na temat transparentności portalu społecznościowego. Nakazami zostało objętych 627 kont, a odsetek wniosków skutkujących ujawnieniem wrażliwych danych wyniósł 40,75 proc.

Bankier.pl


Polacy ciągną na nadgodzinach

Tak, informacja w zasadzie nie jest żadną nowością, ale o położeniu ludzi pracujących należy przypominać. Po prostu o swoje trzeba walczyć. Może ta presja kiedyś się opłaci. A swoją drogą, to trochę śmieszne, że państwo kontroluje pracodawców, a samo tworzy podwaliny pod funkcjonowanie całego tego systemu wyzysku.   

Według danych Eurostatu Polacy spędzają w pracy średnio 42,5 godziny tygodniowo. To o dwie godziny dłużej, niż wynosi średnia unijna. 40 proc. z nich nie otrzymuje wynagrodzenia za dodatkowo przepracowany czas.

Nowyobywatel.pl


Za nasze pieniądze – i na stratę

Kolejna niby rewelacja – marnotrawienie pieniędzy przez państwo. Ale też warto wytykać. „Góra” na pewno się nie przekręci z poczucia winy, ale „na dole” może w końcu zaiskrzy. A zresztą, o czym my tutaj marzymy. „Doły” można ogłupić i utrzymywać w głupocie póki nadaje telewizja, teraz już dumna, „narodowa”.  

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że sposób finansowania udziału Banku Gospodarstwa Krajowego w Programie „Inwestycje Polskie” spowodował zwiększenie długu publicznego o 3 mld zł.

Nczas.com


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych