2016-04-25

Ustawa antyterrorystyczna (czytaj: antywolnościowa) / Nie pogadasz przez telefon bez dowodu / To nie było (musi być) państwowe


Ustawa antyterrorystyczna (czytaj: antywolnościowa)

Państwo wciąż w ofensywie. Obywatele jednak starają się organizować. Ile jednak mogą dać petycje, gdy obecne społeczeństwo albo lubi być zniewalane, albo ma to gdzieś?

W czwartek 21 kwietnia poznaliśmy wreszcie zapowiadany od miesięcy, a trzymany długo w tajemnicy, projekt ustawy antyterrorystycznej. Wiele proponowanych przepisów jest niezgodnych z Konstytucją i Kartą praw podstawowych. Nie dotyczą one tylko terrorystów i osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa – dotkną nas wszystkich, ograniczając nasze prawa i wolności.

Secure.avaaz.org


Nie pogadasz przez telefon bez dowodu

Ograniczanie wolności rzekomo w imię bezpieczeństwa, które ma zostać zagwarantowane kupowaniem kart telefonicznych na dowód osobisty. To dopiero kuriozum. Co następne – rejestracja przy zakupie noży kuchennych? Na Zachodzie już to znają. I co z tego mają? Mniej wolności, a zamachów i morderstw jakoś nie udało się wyeliminować. Bandyci swojego nie stracą, a społeczeństwo się rozbraja. Znamienne zdanie:

W Europie Zachodniej taki system już działa, a sprzedawca legitymuje klienta na podstawie dowodu osobistego. Do rejestracji zostaną także zobligowani dotychczasowi użytkownicy usług pre-paid – będą mieli na to pół roku.

Bankier.pl


To nie było (musi być) państwowe

Nasz 'niegdysiejszy' prelegent, p. Jakub Wozinski, pogawędził sobie trochę z „Rz”.

Rz: Obiekty wojskowe w Polsce są dziś chronione przez prywatne firmy. MON jednak chce, aby strażnikami byli żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. Które kraje oddają wolnemu rynkowi najwięcej zadań z zakresu bezpieczeństwa i obronności?

Bezsprzecznie liderem są Amerykanie, którzy całe kampanie wojenne rozgrywają za pomocą prywatnych wojsk najemnych. (...) 

Rp.pl


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych