2016-04-25

Ustawa antyterrorystyczna (czytaj: antywolnościowa) / Nie pogadasz przez telefon bez dowodu / To nie było (musi być) państwowe


Ustawa antyterrorystyczna (czytaj: antywolnościowa)

Państwo wciąż w ofensywie. Obywatele jednak starają się organizować. Ile jednak mogą dać petycje, gdy obecne społeczeństwo albo lubi być zniewalane, albo ma to gdzieś?

W czwartek 21 kwietnia poznaliśmy wreszcie zapowiadany od miesięcy, a trzymany długo w tajemnicy, projekt ustawy antyterrorystycznej. Wiele proponowanych przepisów jest niezgodnych z Konstytucją i Kartą praw podstawowych. Nie dotyczą one tylko terrorystów i osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa – dotkną nas wszystkich, ograniczając nasze prawa i wolności.

Secure.avaaz.org


Nie pogadasz przez telefon bez dowodu

Ograniczanie wolności rzekomo w imię bezpieczeństwa, które ma zostać zagwarantowane kupowaniem kart telefonicznych na dowód osobisty. To dopiero kuriozum. Co następne – rejestracja przy zakupie noży kuchennych? Na Zachodzie już to znają. I co z tego mają? Mniej wolności, a zamachów i morderstw jakoś nie udało się wyeliminować. Bandyci swojego nie stracą, a społeczeństwo się rozbraja. Znamienne zdanie:

W Europie Zachodniej taki system już działa, a sprzedawca legitymuje klienta na podstawie dowodu osobistego. Do rejestracji zostaną także zobligowani dotychczasowi użytkownicy usług pre-paid – będą mieli na to pół roku.

Bankier.pl


To nie było (musi być) państwowe

Nasz 'niegdysiejszy' prelegent, p. Jakub Wozinski, pogawędził sobie trochę z „Rz”.

Rz: Obiekty wojskowe w Polsce są dziś chronione przez prywatne firmy. MON jednak chce, aby strażnikami byli żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. Które kraje oddają wolnemu rynkowi najwięcej zadań z zakresu bezpieczeństwa i obronności?

Bezsprzecznie liderem są Amerykanie, którzy całe kampanie wojenne rozgrywają za pomocą prywatnych wojsk najemnych. (...) 

Rp.pl


 


 
 
Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych