2016-04-14

Nierówność domeną urodzenia / Greenpeace na budynku Ministerstwa Środowiska / Kinga Kręcigłowa potrzebuje wsparcia


Nierówność domeną urodzenia

Od Czytelnika: W tym systemie powiedzenie, że „każdy jest kowalem swojego losu” jest co najmniej śmiesznie. I być może w tym artykule jest wyjaśnione, dlaczego Polacy nie kipią wściekłością i rewolucją. Oprócz wrodzonego konformizmu, najzwyczajniej duża cześć ludzi uważa, że jeśli jest jak jest, to widocznie tak musi być.

Spora część polskiej opinii publicznej uważa, że nie mamy problemu z nierównościami. Owszem, mamy. Zwłaszcza z nierównością szacunku.

Forsal.pl


Greenpeace na budynku Ministerstwa Środowiska

Jeszcze raz o proteście w obronie Puszczy Białowieskiej, tym razem ze źródła. Trzeba to ekologom oddać. Raz, że potrafią walczyć o swoje, dwa, że nie mają złudzeń, iż władza będzie w stanie wysłuchać ludzi bez zdecydowanej reakcji społecznej.

W drugim dniu protestu Greenpeace na budynku Ministerstwa Środowiska, organizacja wezwała premier Beatę Szydło i prezesa Jarosława Kaczyńskiego do organizacji okrągłego stołu na rzecz Puszczy Białowieskiej. Tylko zaproszenie do pracy nad przyszłością Puszczy Białowieskiej wszystkich stron i prawdziwy dialog, a nie pozorowane konsultacje i konferencje ministra Szyszko, są w stanie zagwarantować, że Puszcza zostanie ocalona, a polski rząd uniknie międzynarodowej kompromitacji.

Greenpeace.org


Kinga Kręcigłowa potrzebuje wsparcia

Nagłaśniamy i wspieramy akcję charytatywną z Mielca. Zachęcamy do wsparcia.

Kinga Kręcigłowa to wspaniała, uśmiechnięta, ciekawa świata, radosna, mała rozrabiara z dodatkowym 21 chromosomem (Zespołem Downa). Dziewczynka wymaga stałej opieki medycznej – teraz każdy może wspomóc ją w chorobie!

Hej.mielec.pl


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych