2016-04-13

Podwyżki w ZUS / Państwa niańczą / Transparent na ministerstwie


Podwyżki w ZUS

Pracownicy instytucji, która jest niewypłacalna, zainkasują podwyżki. Ktoś pyta o logikę takiego postępowania? Nieważne. Trzeba stawiać pytania o wiele bardziej zasadne. W tym przypadku: czy bez ZUS można by się obejść? Zdecydowanie tak, ale to nie okradani mają prawo decydować, bo jeszcze trzeba by przyznać, że mamy demokrację.

100 zł podwyżki miesięcznego wynagrodzenia i dodatkowe 50 zł w formie uznaniowej w zależności od decyzji dyrektora otrzymają pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Porozumienie o takiej treści zawarły związki zawodowe oraz prezes ZUS.

Biznes.onet.pl


Państwa niańczą

Na widok palacza, który zatruwa nie tylko siebie, ale wszystkich przebywających w jego – nie tylko bliskim – otoczeniu, ogarnia człowieka zdenerwowanie. Widok pijących budzi politowanie i pogardę. Ale odgórne rozporządzenia, nieważne w jakiej sprawie? Nie, niech ludzie załatwią to między sobą. Daliby nam w końcu możliwość odpowiadania za własne życie. Ale zaraz, kto by nam pozwolił na demokrację?   

Epicenter przygotowało pierwszy indeks państwa-niani, który klasyfikuje wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej pod względem ograniczania wolności odnośnie picia, jedzenia i palenia.

Nczas.com


Transparent na ministerstwie

Warto odnotować protest ekologów. Niestety, tak zawsze wygląda dialog z panami naszego życia. Strona społeczna coś przedstawia, a oni jak nieomylni bogowie wyrokują po swojemu. Ludzie sami nie mogliby organizować własnego życia, gdyż podobno są głupi. Ale oni, choć przecież też ludzie, podobno dostąpili jakiejś mądrości z mocą urzędu. Tak wygląda dziś demokracja.  

Greenpeace apeluje do rządu, by cała Puszcza Białowieska była parkiem narodowym. We wtorek na gmachu Ministerstwa Środowiska organizacja rozwiesiła transparent w tej sprawie. Podkreśla, że to ostatni moment, by uniknąć kompromitacji na arenie światowej.

Portalkomunalny.pl


 


 
 
Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych