2016-04-08

Urzędnicy zarabiają, ludzie ogłaszają bankructwo / Służby państwowe sięgają po dane / Turcja chce być autorytarna?


Urzędnicy zarabiają, ludzie ogłaszają bankructwo

Ile zarabiają urzędnicy w ratuszu warszawskim. Warto zapoznać się z tymi danymi, a potem zerknąć na informację poniżej – o Polakach, którzy ogłaszają bankructwo konsumenckie. Tych ostatnich jest według statystyk najwięcej po 60. roku życia. Czyli można przyjąć, że praca przez całe życie jest w naszym państwie niezbyt opłacalna, skoro na starość pozostaje ogłoszenie bankructwa.    

Najwięcej dostaje stołeczny skarbnik - 27 tys. zł., zastępcy Hanny Gronkiewicz - Waltz zarabiają od niej dwa razy więcej. Jej asystent prawie 5 tys. zł. „Polityka Warszawska” jako pierwsza ujawnia zarobki wszystkich urzędników Ratusza oraz osiemnastu stołecznych dzielnic.

Politykawarszawska.pl

W pierwszym kwartale upadłość ogłosiło już niemal 700 Polaków. 
To ponad cztery razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Archiwum.rp.pl


Służby państwowe sięgają po dane

Jak się czujesz, gdy masz świadomość, że ktoś cię podgląda?  

Policja i służby specjalne coraz częściej sięgają po dane internautów, natomiast rzadziej korzystają z billingów i innych danych telekomunikacyjnych - wynika z informacji, które zebrała Fundacja Panoptykon.

Prawo.gazetaprawna.pl


Turcja chce być autorytarna?

Sytuacja w Turcji pod rozwagę politologów. Tamtejsze władze mocną prą w kierunku umocnienia pozycji państwa. I to nie od dzisiaj.

W Turcji aresztowano 3 profesorów, którzy złożyli swoje podpisy pod petycją „Nie będziemy wspólnikami tej zbrodni” wzywającej tureckie kierownictwo do zaprzestania operacji wojskowych w południowo-wschodniej części kraju.

Pl.sputniknews.com


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych