2016-03-08

System niespójny – pieniądze do odzyskania / Prywatność to bezpieczeństwo / Narkotyki zbierają żniwo, sport również


System niespójny – pieniądze do odzyskania

Kto może, niech rusza po swoje pieniądze. System nie wykazał się w tym przypadku złodziejską solidarnością na wszystkich szczeblach swojej struktury, więc można to wykorzystać.

Skalę potencjalnych roszczeń w całym kraju za zawyżone opłaty za wydanie karty pojazdu lokalne władze szacują nawet na 1 miliard złotych. Jeśli ludzie ruszą, aby odzyskać swoje pieniądze, poważnie naruszą miejskie i powiatowe kasy.

Auto.dziennik.pl


Prywatność to bezpieczeństwo

Coś w temacie prywatności i wymuszania informacji przez służby państwowe. Pada ciekawe stwierdzenie: prywatność jest gwarancją bezpieczeństwa. To prawda, bowiem nie można się dać zwariować i w imię walki z terroryzmem zamykać w przysłowiowej złotej klatce. Jeśli więc potrafimy chronić swoją prywatność, potrafimy też chronić się przed szkodliwymi działaniami osób lub instytucji, które mają obecnie nad nami kontrolę. Poczucie nieskrępowanej władzy i kontroli nieraz było przyczyną zbrodni na szeroką skalę. O tym nie można zapominać. Ale na pewno niektórzy mogą zwrócić uwagę na wyjątkowe okoliczności pewnych zdarzeń, jak na przykład konieczność uzyskania informacji o osobach stwarzających zagrożenie dla życia innych ludzi. Wtedy dostęp do informacji byłby uzasadniony, a ograniczenie prywatności konieczne. Tylko że i tutaj pojawiają się wątpliwości, jako argument drugiej strony, które sprowadzają się do pytania: czy dowolne ustalanie „kto stanowi akurat zagrożenie” nie będzie prowadziło do nadużyć i inwigilacji powszechnej? Przecież z podobnym zjawiskiem mamy obecnie do czynienia, gdy słyszymy o stałym poszerzaniu listy osób podsłuchiwanych chociażby w Polsce. Dyskusja trwa...

Czy prywatne podmioty gospodarcze powinny poświęcać prywatność użytkowników w imię walki z terroryzmem? To pytanie nasuwa się w kontekście szeroko komentowanej w ostatnim czasie sprawy między FBI a firmą Apple. Obserwujemy ten spór oraz nowe wątki, które się w nim pojawiają.

Panoptykon.org


Narkotyki zbierają żniwo, sport również

Jak to wygląda w Niemczech. Ludzie szukający atrakcji, uciech. Ale dlaczego w ramach autodestrukcji? Bo tak najprościej i szybciej? Wiadomo, sport choć atrakcyjniejszy i dający sporą dawkę satysfakcji, wymaga wysiłku. A może ćpają, żeby nie myśleć? Jak u klasyka: piję, żeby zapomnieć, że jestem alkoholikiem. Nie ma jednak nic lepszego na zapomnienie i odstawienie swojego prywatnego życia, jak wejście na salą treningową, jak ćpanie sportu. Narkotyki uzależniają, owszem. Ale czy sport, konkretna dyscyplina, również nie uzależnia. Konsekwencje stosowania podobne, jednak to sport rozwija człowieka, narkotyki tylko rujnują.     

W Niemczech szybko wzrasta liczba ofiar śmiertelnych wskutek przedawkowania narkotyków. Budzi to zrozumiały niepokój, ponieważ do roku 2014 uważano, że moda na "ćpanie" zaczyna mijać.

Dw.com


 


 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych