2016-03-04

Pracuj, pracuj, a potem zdychaj / Bez gotówki, pod kontrolą / Sporty walki a jedzenie mięsa


Pracuj, pracuj, a potem zdychaj

A nie prościej byłoby zlikwidować państwowe emerytury i pozwolić ludziom pracować do kiedy chcą i oszczędzać we własnym zakresie? Może prościej i logiczniej, ale nie dla państwa, gdyż taki sposób funkcjonowania społeczeństwa mógłby podważyć sens istnienia pewnych instytucji, podobno niezbędnych do wyrwania ludzkości z chaosu.  A państwo musi czuć się potrzebne, chociażby po to, żeby dzielnie rozwiązywać problemy, które samo generuje. Do końca, do zadręczania ludzi po grobowe deski. 

Brytyjscy eksperci ostrzegają, że miliony ludzi na Wyspach będą zmuszeni pracować przynajmniej do 75 roku życia, a w niektórych wypadkach nawet do 81 roku. Ministrowie właśnie przeglądają system emerytalny, który ich zdaniem nie może być utrzymany w obecnej formie w dłuższej perspektywie. (...)

Rząd jeszcze w tym miesiącu planuje cofnąć wysokie ulgi podatkowe dla osób dobrze zarabiających, które oszczędzają w prywatnych funduszach i zwiększyć ulgi dla gorzej zarabiających. Sekretarz finansów David Gauke tłumaczył, że chce w ten sposób zachęcić osoby o niższych zarobkach do większych oszczędności, by na starość mieli środki nie tylko z emerytury państwowej.

Pch24.pl


Bez gotówki, pod kontrolą

Szwedzi dali się wciągnąć w obrót bezgotówkowy, gdyż okazuję się, że już teraz cztery na pięć transakcji finansowych jest tam dokonywanych właśnie bezgotówkowo. Prognozy są takie, że za pięć lat obrót wirtualnym pieniądzem w Szwecji będzie prawie zupełny, a wybiegając w przyszłość jeszcze dalej – gotówka ze Szwecji zniknie całkowicie. Twórcami tych prognoz jest szwedzkie radio państwowe.

Oczywiście całkowita eliminacja gotówki, czy inaczej transakcji anonimowych, jest na rękę bankom i aparatowi państwowemu. Dla banków są to oszczędności, i podobnie jak dla państwa – wiedza o aktywności i zasobności portfeli (teraz już kart kredytowych) kontrolowanego społeczeństwa.

Skandynawia wiedzie prym pod względem operacji finansowych bez gotówki. Na Starym Kontynencie najpoważniejszy odpór tym trendom dają Niemcy, gdzie 80 proc. transakcji jest gotówkowych. Dla przypomnienia niedawny tekst w temacie:

Spoleczni.net


Sporty walki a jedzenie mięsa

Zmiana tematu. Dla zainteresowanych sztukami walki, uprawiających sporty (nie tylko walki) oraz zadeklarowanych przeciwników spożywania mięsa. Możliwość pobrania darmowego e-booka z przepisami.

http://jasnastronamocy.pl/ 
 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Portal Inicjatyw Oddolnych